17.9. 2022 | A-tým | Tomáš Bouda
Na hostování přichází Daniel Kružík

Po několika měsících a jednom přípravném zápase se do kádru Baníku vrací Daniel Kružík, který v Sokolově působil již v minulé sezoně.

Pětadvacetiletý útočník přichází do Baníku na hostování z Karlových Varů, kam bude mít i nadále vyřízeny střídavé starty. Odchovanec PZ Kladno v seniorech nastupoval za Rytíře Kladno, Slavii Praha či Ústí nad Labem. V loňské sezoně pak byl Daniel Kružík součástí výměny se Slavií za Tomáše Vracovského. Před sezonou tento útočník uspěl na zkoušce v Karlových Varech, kde podepsal jednoletý kontrakt.

„Daniel je pro nás osvědčeným hráčem, který zde v minulé sezoně zanechal velmi dobrý dojem. Pevně věřím, že naváže na loňské výkony a bude pro nás přínosem,“ řekl k návratu hráče hlavní trenér A-týmu Martin Štrba.

Daniel Kružík by měl nastoupit již v utkání na Slavii, které pro něj bude velmi pikantní. Ve Slavii totiž působil v uplynulých dvou sezonách.

Daniel Kružík je třetím novým útočníkem v tomto týdnu. Ve středečním zápase s Pardubicemi nastoupili již v rámci spolupráce se Spartou Praha mladí hráči Ostap Safin a Petr Hauser. Oba vysocí útočníci prošli mládežnickými reprezentacemi a oba shodně jsou i draftováni do NHL.