18.9. 2022 | Mládež | Šimon Mlejnek
První víkend v Lize dorostu byl pro Baník šestibodový

Naši dorostenci v pátečním utkání uspěli ve velmi náročném zápase v hlavním městě proti tamní Kobře. V neděli pak obrali doma o všechny body PZ Kladno.

Na stadionu Kobry to byl opravdu tuhý boj o body. S vysokým a silově vybaveným soupeřem však začal Baník povedeně. Už ve třetí minutě totiž zvedali ruce nad hlavu po dorážce Jana Petráka - 0:1. Dost práce dalo ubránit v první třetině tři oslabení. Jedno se ubránit nepodařilo a těsně před první sirénou Kobra vyrovnala zásluhou Robina Palaščáka - 1:1. V polovině zápasu si ale hosté vzali vedení zpět díky Davidu Sztolarikovi - 1:2.

Sokolovští si i přes tlak soupeře ve třetí třetině těsné vedení uhlídali a zapsali první body do tabulky. Obrovskou zásluhu na tom měl brankář Radek Novák. ,,Na to, že je gólman nižší ročník, tak podává výborné výkony,” pochválil Radka Nováka Jan Petrák. Trenér Petr Holejšovský komentoval utkání takto: ,,Podali jsme fantastický a týmový výkon, hráli jsme chytře a rychle a jejich silové přednosti jsme dokázali eliminovat. Naší hrou jsme je přehráli a dotáhli zápas k vítězství.”

Doma čekal Sokolov zápas s dalším týmem, který spadl loňskou sezonu z Extraligy dorostu, ale vedli si na jedničku. V první části domácí hodně tlačili na svého soupeře, ale získali jen jednobrankové vedení, které zařídil po úspěšném napadání Jana Petráka Václav Eismann - 1:0. ,,Po první třetině jsme řekli v kabině, že zdaleka nehrajeme tak zodpovědně a kvalitně, jak jsme hráli v pátek na Kobře,” řekl Petr Holejšovský.

Ale druhou dvacetiminutovku neodstartoval Baník podle svých představ. Ve 22. minutě srovnal kapitán kladenských Jan Lukeš - 1:1. Za nedlouho byl vyloučen domácí Jan Teuchert do konce utkání a hosté se dokázali v pětiminutové přesilovce ujmout vedení, když se do střelecké listiny zapsal Stephan Zidahnal - 1:2. Do konce druhé části si ale baníkovci vzali vedení zpět díky přesilovkám. Využili hned dvě. První branku vstřelil Václav Eismann - 2:2. Třetí gól do sítě PZ pak přidal Jan Petrák - 3:2.

Jak se nepovedl vstup do druhé třetiny domácím, tak do třetí třetiny nevyšel spíše hostům z Kladna. Ve 43. minutě pojistil vedení Václav Eismann - 4:2. O tři minuty později po krásné trefě zvýšil skóre Viktor Ondráš - 5:2. Zápas si poté Baník i přes nějaká vyloučení, která zatím přicházejí někdy podle hlavního trenéra i velmi zbytečně, pohlídal vedení a body tak zůstaly v Sokolově. Parádní výkon podala první formace. Korunován byl hattrickem Václava Eismanna. Souhru si pochvaluje i Jan Petrák: ,, Všechno vycházelo tak, jak mělo.”

Příští týden čeká naše dorostence v pátek výjezd do Náchoda a v neděli se v Sokolově odehraje derby s B-týmem Karlových Varů.

HC Kobra Praha - HC Baník Sokolov 1:2
HC Baník Sokolov - PZ Kladno 5:2