19.9. 2022 | Klub | Tomáš Bouda
Neformálně s generálním manažerem

Po týdnu opět komentář generálního manažera Davida Soukupa, tentokrát jak o mládeži, tak A-týmu.

Tak zase po týdnu. Soutěže začaly. Předně velké poděkování fanouškům za oba výjezdy (Litvínov a Slavie) a za kulisu při prvním domácím zápase. Poděkování rovněž marketingu. Velké množství práce. Posun v produkci zápasů značný. Něco ještě odladíme a něco ještě posuneme, ale už teď jsme dál a trefuje to to, co chceme.

Velká radost z výsledků dorostu. Jsme v nové soutěži a dvě výhry z prvních dvou zápasů je určitě více, než jsme si dokázali představit.

Dva zápasy má za sebou i A-tým. Na komplexnější hodnocení je určitě brzy, nicméně čekali jsme lepší výsledek, ale i výkon. Pracujeme dále, určitě na začátku nemůžeme zaspat, musíme od začátku fungovat na 100 % a prodat to i na ledě. O posledním doplnění týmu již byly informace sděleny. Pracujeme ještě na posílení konkurence v útoku, ale změny už nebudou výrazné. Složení kádru vytváří i rezervu pro změnu sestavy a pokud něco nebude fungovat, má realizační tým prostor pro jiné alternativy. Naopak pro většinu hráčů budou dojednány střídavé starty do jiných klubů, aby měli v případě potřeby možnost dalšího zápasového vytížení.

Ještě pár vět k mládeži. Za těch pár let je posun patrný a v dalších očekáváních jsme trpěliví. Navíc se v tomto případě nejedná o profesionální organizaci a musíme k tomu přistupovat s větším respektem ke všem dalším souvislostem a okolnostem. Nicméně ta priorita zůstává. Práce s mládeží je prostě nejdůležitějším aspektem. Víme to v managementu a máme na tom předpokládám shodu. Ví to sportovní úsek a trenéři. A doufám, že máme i shodu i v tom, co je třeba zlepšovat a kde máme rezervy. Podmínky a předpoklady máme dobré. Nemyslím si, že existuje limit, aby naše mládežnická základna nepatřila ke špičce v republice. Tím nemyslím zdaleka jen výsledky na ledě, ale komplexní soubor výsledků a výstupů.Na druhou stranu automaticky se to nestane. Takže vzhůru do práce, do intenzivní práce a zase za týden.