22.9. 2022 | Mládež | Šimon Mlejnek
I junioři konečně odpálí začátek sezony

V pátek 23. září junioři vyzvou na domácím ledě Stadion Litoměřice, a tak i oni započnou ligovou sezonu. Klíčový bude právě už vstup do nové sezony, aby se podařilo proklouznout do nadstavbové části.

V letošní sezoně spadají pod kategorii junioři tři ročníky a to 2003, 2004 a 2005. Hráči narozeni v roce 2002 už tak nemůžou nastupovat v mládeži, už jsou totiž plnohodnotně bráni jako senioři.

Regionální liga juniorů má celkem 69 účastníků. Ti jsou rozděleni do deseti skupin. Baník má ve své skupině třeba Karlovy Vary B (Cheb), Stadion Litoměřice a Mostecké Lvy. Se šesti týmy ze své skupiny se utkají naši junioři třikrát každý s každým. Ovšem skupiny se budou prolínat, a tak se Baník utká jednokolově i s jinými týmy jako třeba s Kobrou Praha či Hvězdou Praha a dalšími. Základní část tak čítá dohromady 25 utkání.

Družstva umístěná na prvním a druhém místě ve své skupině a čtyři nejlepší týmy ze třetích míst vytvoří v nadstavbové části čtyři skupiny po šesti. Každý s každým se utká dvakrát. To znamená, že všichni odehrají deset utkání. Celky, které se nedokáží umístit tak, aby postoupily do nadstavbové části, budou hrát už jen o umístění ve sloučených skupinách. Skupiny mohou mít čtyři až osm družstev.

První týmy nadstavby si zahrají semifinále. Bude se hrát na dva vítězné zápasy a vítězové semifinále se proti sobě utkají ve finálové sérii, která určí postupujícího do Ligy juniorů, opět na dvě vítězná utkání. Cesta do Ligy juniorů je tedy velmi trnitá.

První hrací víkend sokolovské juniory čeká nejdříve v pátek na domácím ledě střet se Stadionem Litoměřice a v rámci druhého kola pojedou v neděli do Ostrova.