20.11. 2022 | Klub | Tomáš Bouda
Neformálně s generálním manažerem

Po delší pauze opět sloupek generálního manažera Davida Soukupa, ve kterém se věnuje aktuálnímu dění v Baníku.

Po delší době opět všechny zdravím. A-tým prošel první reprezentační přestávkou. Řešili jsme nějaké možné změny, doplnění nebo posílení týmu. Moc možností na trhu nebylo, a to co bylo, nám většinou nedávalo úplně smysl. Jak jsem již říkal, budeme trpěliví, těch změn určitě nebude moc. I když nějaké varianty a představy máme a když se objeví dobrá možnost, tak bychom rádi něco málo zrealizovali. Zatím přichází Jakub Hajný, bojovník, který doplní tým po odchodu Petra Tona. Rádi bychom, aby se mu u nás začalo dařit a byla ta spolupráce na delší dobu. Myslím, že do další reprezentační pauzy, tedy do poloviny prosince, ještě nějaké změny zrealizujeme. Chtěli bychom mužstvo vidět výše a zejména v domácích zápasech se stabilní výkonností. Takhle to zatím není ono.

Junioři bojují o místo zajišťující postup do nadstavbové části. Taky by to mohlo být o něco lepší. Ale nic jiného než tvrdá práce a dobré vedení úspěch nepřinese. Dorost z různých důvodů (reprezentační přestávka, žádost soupeře o odklad) toho v posledních dnech moc neodehrál. Osmá třída bojovala v žákovské lize do posledních kol o postup do nadstavby, nakonec na týmy z Karlových Varů a Litvínova nestačila.

Ale i tak je to u všech uvedených kategorií celkově velký posun oproti minulým letům a dává to nějaký signál. I když té práce je ještě hodně před námi a začíná to už v nižších kategoriích. Zde sice nejsou tak důležité výsledky, ale děti už zde musí získat správné dovednosti, správné morální vlastnosti a zažít si, že pro jakýkoli úspěch v životě musím hodně udělat.

Co dále? Moc myslím na pana Špírka, nezažil jsem ho na Baníku tak dlouho jako ostatní, ale i tak byl pro mě vždy dobře naladěným a skvělým a slušným člověkem, kterému na hokeji i zimáku vždy hodně záleželo. Čest jeho památce a pro ostatní, nechť je inspirací.

Příští víkend proběhne nábor, doufám, že se objeví zase nové děti a opět ve velkém množství a potvrdí se tím tak rostoucí zájem o hokej, který bylo možné u začínajících dětí v posledních letech zaregistrovat.

Blíží se také adventní čas, připravíme tedy několik akcí, včetně těch charitativních. Už nyní můžeme pozvat všechny na čtvrtek 29.12 kdy proběhne odpoledne na zimním stadionu další ročník klubového Vánočního turnaje. K tradičním účastníkům (A-tým, Stará garda, Výběr trenérů mládeže a Hornický All stars tým) letos přibude i tým fanoušků.

47. týden (21. 11. - 27. 11. ) - ZDE
48. týden (28. 11. - 4. 12. ) - ZDE
49. týden (5. 12. - 11. 12. ) - ZDE
50. týden (12. 12. - 18. 12. ) - ZDE
51. týden (19. 12. - 25. 12. ) - ZDE
52. týden (26. 12. - 1. 1.  ) - ZDE
Jsou zprávy, které se nám sdělují velmi těžko…
Dnes, ve věku 61 let nás navždy opustil pan Miroslav Špírek, bývalý výborný brankář Baníku, trenér, technický pracovník zimního stadionu, a především skvělý člověk. Miroslav Špírek byl součástí týmu, který vybojoval vůbec první postup do první ligy v roce 1979. První ligu pak chytal ještě na začátku devadesátých let. Následně v klubu působil jako trenér. Poté byl Miroslav Špírek jednou z nejdůležitějších postav sokolovského zimního stadionu.
Špíro, děkujeme za vše…
HC Baník Sokolov vyjadřuje upřímnou soustrast pozůstalým
Po domluvě obou klubů se mění pořadatelství utkání se Vsetínem.
Nové termíny:
20. kolo: HC Baník Sokolov - VHK ROBE Vsetín PO 14. 11. 2022, 18:00