20.11. 2022 | Mládež | Šimon Mlejnek
Junioři tento týden ani jednou nebodovali

Tento víkend se odložilo domácí utkání dorostu s Břeclaví, a tak v tomto týdnu hrál jen juniorský tým. Ten však neuspěl ani v jednom ze dvou zápasů. Ve čtvrtek na státní svátek nedokázali ukončit neporazitelnost pražské Hvězdy a v neděli padli v Chebu proti karlovarskému B-týmu.

Ve čtvrtek na státní svátek přijela do Sokolova, v této sezoně stále ještě neporažená, Hvězda Praha. Bohužel ani sokolovští junioři jejich šňůru neutli. Hvězda ve dvanácté minutě otevřela skóre utkání a ještě v první třetině ho navýšila šťastnou trefou v přesilové hře čtyři vteřiny před první sirénou. Ve druhé části Hvězda strhla utkání zcela na svou stranu, když odskočila do pětibrankového vedení a kapitán hostí Alen Jurak zkompletoval hattrick. Baník se dočkal snížení. Josef Rybár ve hře čtyři na čtyři projel obranou Pražanů a krásně zakončil svou akci. Na víc se už Sokolov nezmohl a Hvězda Praha ve třetí části ještě přidala dvě branky, které určili konečný výsledek 1:7.

V neděli se baníkovští junioři přesunuli na druhý vzájemný zápas s karlovarským B-týmem do Chebu, kde karlovarská rezerva hraje své domácí zápasy. Úvod se Baníku nepovedl, jelikož už v první minutě šly Karlovy Vary do vedení. Poměrně rychle však za Baník odpověděl Antonín Zich. Do konce první dvacetiminutovky už ale stříleli góly jen domácí a nepovedenou první třetinu Sokolov zakončil s výsledkem 4:1 pro Karlovy Vary B. Ve druhé části padla jen jedna branka a to nešťastném odrazu pro sokolovské v jejich síti. V polovině třetí periody ještě Marek Sipl vykřesal svým gólem naději. Ovšem z následného tlaku Baník nic nevytěžil a Karlovy Vary B dvěmi brankami v samém závěru upravili skóre na konečných 7:2.

Do konce listopadu zbývá ještě jeden hrací víkend. Junioři se pokusí ukončit sérii proher v pátek proti Klášterci nad Ohří a v neděli budou chtít zopakovat výhru s Mosteckými Lvy, které v prvním vzájemném střetnutí jednoznačně porazili. Tentokrát se ale bude hrát na hřišti soupeře. Dorost má zatím na plánu dvě utkání a to s týmy, které drží první dvě pozice v západní skupině. V pátek je čeká derby v Karlových Varech proti karlovarskému B-týmu a v neděli do Sokolova přijedou králové z Písku.

47. týden (21. 11. - 27. 11. ) - ZDE
48. týden (28. 11. - 4. 12. ) - ZDE
49. týden (5. 12. - 11. 12. ) - ZDE
50. týden (12. 12. - 18. 12. ) - ZDE
51. týden (19. 12. - 25. 12. ) - ZDE
52. týden (26. 12. - 1. 1.  ) - ZDE
Jsou zprávy, které se nám sdělují velmi těžko…
Dnes, ve věku 61 let nás navždy opustil pan Miroslav Špírek, bývalý výborný brankář Baníku, trenér, technický pracovník zimního stadionu, a především skvělý člověk. Miroslav Špírek byl součástí týmu, který vybojoval vůbec první postup do první ligy v roce 1979. První ligu pak chytal ještě na začátku devadesátých let. Následně v klubu působil jako trenér. Poté byl Miroslav Špírek jednou z nejdůležitějších postav sokolovského zimního stadionu.
Špíro, děkujeme za vše…
HC Baník Sokolov vyjadřuje upřímnou soustrast pozůstalým
Po domluvě obou klubů se mění pořadatelství utkání se Vsetínem.
Nové termíny:
20. kolo: HC Baník Sokolov - VHK ROBE Vsetín PO 14. 11. 2022, 18:00