20.11. 2022 | Mládež | Šimon Mlejnek
Junioři tento týden ani jednou nebodovali

Tento víkend se odložilo domácí utkání dorostu s Břeclaví, a tak v tomto týdnu hrál jen juniorský tým. Ten však neuspěl ani v jednom ze dvou zápasů. Ve čtvrtek na státní svátek nedokázali ukončit neporazitelnost pražské Hvězdy a v neděli padli v Chebu proti karlovarskému B-týmu.

Ve čtvrtek na státní svátek přijela do Sokolova, v této sezoně stále ještě neporažená, Hvězda Praha. Bohužel ani sokolovští junioři jejich šňůru neutli. Hvězda ve dvanácté minutě otevřela skóre utkání a ještě v první třetině ho navýšila šťastnou trefou v přesilové hře čtyři vteřiny před první sirénou. Ve druhé části Hvězda strhla utkání zcela na svou stranu, když odskočila do pětibrankového vedení a kapitán hostí Alen Jurak zkompletoval hattrick. Baník se dočkal snížení. Josef Rybár ve hře čtyři na čtyři projel obranou Pražanů a krásně zakončil svou akci. Na víc se už Sokolov nezmohl a Hvězda Praha ve třetí části ještě přidala dvě branky, které určili konečný výsledek 1:7.

V neděli se baníkovští junioři přesunuli na druhý vzájemný zápas s karlovarským B-týmem do Chebu, kde karlovarská rezerva hraje své domácí zápasy. Úvod se Baníku nepovedl, jelikož už v první minutě šly Karlovy Vary do vedení. Poměrně rychle však za Baník odpověděl Antonín Zich. Do konce první dvacetiminutovky už ale stříleli góly jen domácí a nepovedenou první třetinu Sokolov zakončil s výsledkem 4:1 pro Karlovy Vary B. Ve druhé části padla jen jedna branka a to nešťastném odrazu pro sokolovské v jejich síti. V polovině třetí periody ještě Marek Sipl vykřesal svým gólem naději. Ovšem z následného tlaku Baník nic nevytěžil a Karlovy Vary B dvěmi brankami v samém závěru upravili skóre na konečných 7:2.

Do konce listopadu zbývá ještě jeden hrací víkend. Junioři se pokusí ukončit sérii proher v pátek proti Klášterci nad Ohří a v neděli budou chtít zopakovat výhru s Mosteckými Lvy, které v prvním vzájemném střetnutí jednoznačně porazili. Tentokrát se ale bude hrát na hřišti soupeře. Dorost má zatím na plánu dvě utkání a to s týmy, které drží první dvě pozice v západní skupině. V pátek je čeká derby v Karlových Varech proti karlovarskému B-týmu a v neděli do Sokolova přijedou králové z Písku.