21.11. 2022 | Mládež | Šimon Mlejnek
Dotazník pro trenéry mládeže: Petr Holejšovský

Tato rubrika přináší zajímavé informace o všech trenérech mládeže. Dnes se vám představí hlavní trenér ligového dorostu Petr Holejšovský, který momentálně vypomáhá po odchodu Vojtěcha Šika na pozici asistenta A-týmu. Ani tato funkce mu však není cizí, jelikož už ji zastupoval v minulých třech sezonách a zažil i postup do Chance ligy, na který rád vzpomíná. Právě Petr Holejšovský se dá považovat za trenérského odchovance Baníku, protože v Sokolově trénoval už všechny kategorie, ale v jiném klubu dosud nepůsobil.

Jaká byla stručně Vaše hráčská kariéra?

Hokej jsem začal hrát v roce 1983 v Sokolově a v roce 2006 jsem s aktivním hraním v Baníku skončil. Sezónu 1997-98 jsem strávil na vojně v HC Rokycany a VTJ Písek.

Proč a kdy jste rozhodl pro trenéřinu?

Ještě jako hráč jsem chodil pomáhat k těm nejmenším. Moc mě to bavilo a když jsem skončil s aktivním hraním, trénování byla logická volba, jak zůstat u hokeje.

Kdo, i třeba Vaši bývalí trenéři, Vás inspiroval v trénování?

Radim Rulík. Vedl náš baníkovský tým v extralize juniorů a moc rád na toto období vzpomínám.

Jaká je Vaše trenérská kariéra?

V Baníku jsem si prošel všemi kategoriemi, od základny až po A tým. Nikde jinde jsem netrénoval.

Jaké jsou Vaše cíle s týmem?

S A-týmem zopakovat loňský úspěch a s dorostem vyhrát každý další zápas a držet se na pozicích, které zaručují, že se Liga dorostu bude hrát v Sokolově i v dalších sezónách.

Co Vás nejvíce baví na trénování?

Když vidím, jak se vám pod rukami hráči zlepšují.

Jakému týmu kromě Baníku fandíte?

V každé evropské i zámořské soutěži sleduji více týmy, kde hrají Češi. V extralize jsem od malička fandil Motoru České Budějovice.

Jaká je spokojenost s týmem a jejich prací?

V dorostu velká, kluci hrají a trénují na hraně svých možností. V A-týmu je spokojenost vždy spojená s výsledky.

Jaký je Váš největší hokejový zážitek?

Postup s A-týmem do Chance ligy.

Jaký je Váš hokejový sen?

Nikdy neprohrávat.

Nejlepší hokejová rada, kterou jste kdy dostal?

Dělej vše naplno, vrátí se ti to.

Čím Vás vaši svěřenci dokáží rozčílit?

Nepozorností a přístupem jen na 99%.

Co Vás od nich naopak nejvíce potěší?

Když se trénované věci objeví v zápasech a vedou k vítězství.

Jaký by byl váš All-star tým?

Vejmelka - Makar, Karlsson, - Pastrňák, MacKinnon, McDavid