Ml. celky finančně podporuje město Sokolov
22.11. 2022 | Mládež | Šimon Mlejnek
Osmé třídě skončila základní část. Jak si vedla?

Osmé třídě skončila základní část. Jak si vedla?

Naši osmáci mají za sebou základní část, ve které odehráli celkem čtrnáct utkání. To znamená, že se v osmičlenné skupině setkali s každým týmem dvakrát. Baník skončil na čtvrtém místě ihned za dominantní trojicí, kterou zastupují Karlovy Vary, Litvínov a Piráti Chomutov. Trenér osmé třídy Marek Brzobohatý mluvil hlavně o plánu do zbytku sezony.

Vstup do soutěže se sokolovským osmákům povedl náramně, když všechna z prvních čtyřech utkání vyhráli. Bohužel po vítězné sérii nastal půst a navázali na ni čtyři prohry. Zbytek už byl až na jednu prohru a jednu remízu vítězný. Baníkovci tak nasbírali ve čtrnácti zápasech základní skupiny dohromady patnáct bodů, což jim přineslo čtvrtou pozici. Umístili se tak za dominantní trojicí týmů, které nasbírali stejný počet bodů a o vítězi tak rozhodovalo skóre. Do nadstavby se sokolská osmička sice nedostala, ale trenér Marek Brzobohatý v tom nevidí nic negativního. Nyní čeká osmou třídu skupina, ve které se budou utkávat stále s týmy, jenž také nepostoupili do již zmíněné nadstavby, avšak přidají se k nim ještě týmy ze skupiny středočeské. To znamená, že v dalším průběhu sezony se Baník potká s Hvězdou Praha, Rytíři z Kladna a Rakovníkem. ,,Rytíři Kladno a Hvězda Praha si myslím, budou mít podobnou kvalitu jako tři týmy, které od nás odešli, takže si myslím, že se pro nás nic moc nemění a pokračujeme dále,” řekl trenér osmé třídy Marek Brzobohatý o svých nových soupeřích. Body se vynulují všem týmům, a tak zcela určitě bude cílem dostat se na co nejvyšší příčky tabulky.

V závěru základní části ale i v celém jejím průběhu se osmé třídě dařilo trápit právě týmy, které na tom byly tabulkově lépe. Jako příklad je třeba domácí výhra nad Piráty Chomutov poměrem 9:5 nebo těsná porážka 10:9 s Litvínovem. ,,Samozřejmě je super, že jsme dokázali hrát s těmito soupeři. Smyslem každého zápasu je posouvat se a ze zápasů získávat zkušenosti. Myslím si také, že je to dobrý impuls, že se snažíme pracovat s hráči a zlepšovat je, aby byli konkurenceschopní,” pověděl Marek Brzobohatý.

Cíle do zbytku sezony má trenér osmé třídy jasné: ,,Jako klub máme nějakou filozofii a tou je ne být nejlepší, ale produkovat jedince, kteří budou reprezentovat náš klub v extraligových klubech a připravit je, jak nejlépe dokážeme.” Plán je tedy jasný a to odehrát skupinu a umístit se co nejvýše. Pro osmou třídu se plánuje také turnaj o vánočních prázdninách a někteří hráči dostanou i šanci zahrát si o kategorii výše a to v deváté třídě.

Krátké zprávy
47. týden (21. 11. - 27. 11. ) - ZDE
48. týden (28. 11. - 4. 12. ) - ZDE
49. týden (5. 12. - 11. 12. ) - ZDE
50. týden (12. 12. - 18. 12. ) - ZDE
51. týden (19. 12. - 25. 12. ) - ZDE
52. týden (26. 12. - 1. 1.  ) - ZDE
Jsou zprávy, které se nám sdělují velmi těžko… 
Dnes, ve věku 61 let nás navždy opustil pan Miroslav Špírek, bývalý výborný brankář Baníku, trenér, technický pracovník zimního stadionu, a především skvělý člověk. Miroslav Špírek byl součástí týmu, který vybojoval vůbec první postup do první ligy v roce 1979. První ligu pak chytal ještě na začátku devadesátých let. Následně v klubu působil jako trenér. Poté byl Miroslav Špírek jednou z nejdůležitějších postav sokolovského zimního stadionu. 
Špíro, děkujeme za vše…
HC Baník Sokolov vyjadřuje upřímnou soustrast pozůstalým
Po domluvě obou klubů se mění pořadatelství utkání se Vsetínem.
Nové termíny:
20. kolo: HC Baník Sokolov - VHK ROBE Vsetín PO 14. 11. 2022, 18:00
33. kolo: VHK ROBE Vsetín - HC Baník Sokolov ST 28. 12. 2022, 17:30
Informace - ZDE
MŠMT Činnost klubu byla v roce 2020 podporována z dotace MŠMT Program VIII - Organizace sportu ve sportovních klubech, č. rozhodnutí 502017_8_0465 (evidenční číslo projektu: SPORT-VIII-1282/2017). Dotace byla použita na zajištění činnosti klubu, zejména pak na zajištění trenérů pro mládežnické kategorie a materiál (výzbroj a výstroj).