17.1. 2023 | Mládež | Šimon Mlejnek
Sedmá třída má po základní části. Jak si vedla?

Sedmé třídě po šestnácti zápasech skončila základní část. Sedmáci skončili na osmém místě z devíti se sedmi body za tři výhry a jednu remízu. Nyní je čeká skupina o umístění, kde se utká s týmy, které se umístily na pátém až devátém místě. Jak hodnotí prozatímní průběh sezony hlavní trenér Jakub Truhlář?

Sedmá třída má za sebou hlavní část sezony a nyní je čeká skupina o umístění s Chebem, Karlovými Vary, Ostrovem a Nejdkem. S těmito čtyřmi týmy se v tuto chvíli střetnou sedmáci tříkolově. Takže do konce sezony ještě odehrají dvanáct zápasů. Po zisku sedmi bodů za tři výhry a jednu remízu byl hlavní trenér sedmé třídy Jakub Truhlář spokojen hlavně s progresem hráčů: ,,Uplynulou část sezóny i přes osmou příčku, která nás moc nepřekvapila, protože jsme očekávali náročný průběh sezony, hodnotím kladně. Odehráli jsme spoustu dobrých zápasu a od začátku sezony vidím veliký posun. “

Jakub Truhlář samozřejmě počítá i s faktem, že Ligu starších žáků B mohou hrát hráči ročníků 2009 a 2010 a jelikož má Baník v kategorii starších žáků dva týmy, tak je účastníkem i Ligy starších žáků A, a tak je tým sedmé třídy složen výhradně z hráčů narozených v roce 2010, tudíž se často střetávají s o rok staršími hráči, což si před sezonou vzal s týmem jako výzvu. Výzva byla a stále je vyrovnat se, co nejvíce všem celkům, se kterými se potkají. Jaký je nyní tedy plán a úkol do zbytku sezony, která skončí po polovině března? ,,Plán do zbytku sezóny je umístit se co nejlépe ve skupině o umístění. Sehrát kvalitní zápasy, učit se z chyb a hlavně užívat si hokej,” odpověděl trenér Jakub Truhlář.

Sedmá třída ma v tuto chvíli za sebou již tři utkání ve skupině o umístění. Zatím zapsali jednu výhru s Rebelem Nejdek poměrem 14:5.

4. TÝDEN (23. 1. - 29. 1.  ) - ZDE
5. TÝDEN (30. 1. - 5. 2.) - ZDE

Jsou zprávy, které se nám sdělují velmi těžko…
Dnes, ve věku 61 let nás navždy opustil pan Miroslav Špírek, bývalý výborný brankář Baníku, trenér, technický pracovník zimního stadionu, a především skvělý člověk. Miroslav Špírek byl součástí týmu, který vybojoval vůbec první postup do první ligy v roce 1979. První ligu pak chytal ještě na začátku devadesátých let. Následně v klubu působil jako trenér. Poté byl Miroslav Špírek jednou z nejdůležitějších postav sokolovského zimního stadionu.
Špíro, děkujeme za vše…
HC Baník Sokolov vyjadřuje upřímnou soustrast pozůstalým
Po domluvě obou klubů se mění pořadatelství utkání se Vsetínem.
Nové termíny:
20. kolo: HC Baník Sokolov - VHK ROBE Vsetín PO 14. 11. 2022, 18:00