20.1. 2023 | A-tým | Tomáš Bouda
Vodička do Třebíče, Benda do Sokolova

V obranných řadách Baníku nastávají změny. Do konce sezony odchází Petr Vodička, naopak z Prostějova míří do Sokolova karlovarský obránce Vítek Benda. Klub chce doplnit tým ještě v útočných řadách.

Několik dní před vypršením přestupního termínu přicházejí změny v sestavě. Do Třebíče odchází obránce Petr Vodička. „Petr se u nás dostal na pozici osmého obránce, s tím, že měl vyřízeny střídavé starty do druhé ligy. Měl však zájem pravidelně hrát první ligu. Třebíč nás kontaktovala již dříve, v té době jsme však řešili problém s nedostatkem obránců. Vzhledem k tomu, že jsme Spartou a Karlovými Vary byli ujištěni, že budeme mít k dispozici jejich obránce a vzhledem k tomu, že zájem Třebíče i nadále trval, rozhodli jsme se Petra uvolnit,“ řekl k odchodu karlovarského odchovance Martin Štrba.

Na místo Petra Vodičky pak přichází dvacetiletý obránce Vítek Benda z Prostějova. Odchovanec chebského hokeje působil od mládežnických let v Karlových Varech, kde v loňské sezoně patřil v juniorce mezi pilíře týmu a zasáhl i do dvou extraligových zápasů. Po sezoně pak odešel do prvoligového Prostějova, kde nastoupil do 27 zápasů, ve kterých si připsal dvě asistence.

Vítek, stejně jako Petr, je kluk z regionu, což má pro nás přidanou hodnotu. Vzhledem k věku je pro nás zajímavý i do budoucna, proto jsme rádi, že jsme ho mohli angažovat,“ řekl k dalšímu navrátilci v sestavě hlavní trenér Martin Štrba. Vítek Benda totiž za Baník již nastupoval v sezoně 2020/21, kdy jako junior odehrál ve žlutočerných barvách sedm zápasů.

Z Univerziády by se měl také vrátit Ondřej Baláž. Jeho tým se do semifinále nepodívá, o čemž rozhodla prohra s Ukrajinou 1:3. Do přípravy se po dlouhé pauze způsobené zraněním zapojil i brankář Oldřich Cichoň, který by měl s Michajlovem vytvořit stabilní dvojici pro závěr sezony.
Radkovi Proškovi, který se nedávno vrátil z Ústí nad Labem, pak byly vyřízeny střídavé starty do HC Stadion Cheb.

I nadále však Baník postrádá hned několik útočníků, proto intenzivně jedná o příchodu 1-2 hráčů do útočných řad.