2.3. 2023 | Mládež | Šimon Mlejnek
Tým dorostu z pohledu čísel

Tento pátek a neděli čekají dorost poslední dvě utkání, ve kterých se na dálku poperou s píseckými Krály o poslední vstupenku do play-off. Do něj postupují pouze první dva z obou skupin. Na páteční domácí klání s Ústím nad Labem jsou samozřejmě všichni zváni. Teď už se ale pojďme podívat na nějaké zajímavé statistické údaje.

Začneme týmovými statistikami. Určitě je třeba vyzdvihnout speciální formace do oslabení, jelikož patří mezi tři nejlepší v Lize dorostu s procentem 87,31% ubráněnými oslabeními. Druhé místo patří v lize mladým Baníkovcům v gólech vstřelených v početní nevýhodě, když se jim podařilo brankáře soupeře ve čtyřech překonat hned devětkrát. Na první Vsetín v této statistice to ale nestačí, protože Valachům se to podařilo patnáctkrát. V přesilových hrách patří Baníku sedmé místo, když využili 18,49% svých přesilovek.

Zajímavé je určitě rozprostření vstřelených branek do třetin, protože Baník vstřelil v prvních třetinách o dvacet gólů méně než ve třetích periodách. V počtu branek v prvních třetinách je Baník s dvaceti osmi góly až na čtrnáctém místě, zatímco se čtyřiceti osmi brankami v posledních dvaceti minutách je umístěn na druhé příčce v celé lize.

Nyní už individuální statistiky. Největší raritou je rozhodně brankář Radek Novák. Ten totiž nastoupil jako jediný brankář v celé lize do všech utkání svého týmu. Za celou sezonu pustil do branky svého kolegu Tobiáše Čurlina do branky dohromady pouze na třináct minut a třicet jedna vteřin. Radek Novák tak má na kontě nejvíce výher (20) z mužů v masce v lize. Ve třiceti čtyřech utkáních také dvakrát vychytal nulu.

V kanadském bodování je nejvýše umístěn ze sokolovských hráčů Petr Vojáček. Ten má ale do statistik započítané body i z působení v Karlových Varech B, kde nastupoval do vánoční pauzi. Celkově zapsal ve třiceti čtyřech utkáních třicet pět bodů (16+19) a je na dvanáctém místě v lize. Další hráč Baníku, který do Vánoc také nastupoval v Karlových Varech B, je Jan Teterja s třiceti čtyřmi body (12+22). Ryze sokolovskými hráči jsou na osmnáctém místě Viktor Ondráš (17+16) a na dvacáté třetí příčce se nachází Václav Eismann (15+16).