Ml. celky finančně podporuje město Sokolov
15.3. 2023 | Mládež | Šimon Mlejnek
Třeťáci ovládli domácí multisportovní turnaj

Třeťáci ovládli domácí multisportovní turnaj

Poslední větší akcí v této sezoně pro třetí třídu byl domácí turnaj nejen v hokeji, ale i jiných disciplínách. Turnaje se zúčastnily týmy Nejdku, Ostrova a pozvání přijala také karlovarská Energie. I když počasí akci nepřálo, tak obě venkovní disciplíny, jak fotbal tak přetahovanou lanem, všechny týmy dokončily.

Týmy se nejdříve utkaly venku, kde bylo připraveno přetahování lanem celých týmů a také turnaj v malém fotbale. Našemu týmu se velmi dařilo ve fotbale, kde jsme ani jednou nezaváhali a fotbalové klání ovládli, dařilo se také klukům z Energie.

Malý fotbal:

1. místo - HC Baník Sokolov

2. místo - HC Energie Karlovy Vary

3. místo - HC Čerti Ostrov

4. místo - HC Rebel Nejdek

V atraktivní disciplíně, přetahované lanem, jsme doplatili na výškovou a váhovou převahu našich soupeřů. I přesto další zážitek a zkušenost s jiným "sportem", než je lední hokej.

Přetahovaná lanem:

1. místo - HC Energie Karlovy Vary

2. místo - HC Čerti Ostrov

3. místo - HC Baník Sokolov

4. místo - HC Rebel Nejdek

Po ohřátí a převlečení všech účastníků turnaje následoval zlatý hřeb dne a to turnaj v ledním hokeji a také soutěž o bonusový bod v podobě pěti nájezdů po každém zápase. Naše hráče musíme pochválit, neboť se na závěr sezony ukázali v dobrém světle. Po úvodních dvou utkáních se vše pěkně sešlo, když Baníkovci i tým z Karlových Varů vyhráli jak své zápasy, tak vždy i klání v nájezdech. Uskutečnilo se tedy neplánované, ale zasloužené finále mezi Sokolovem a Energií. Turnaj gradoval až do svého úplného konce, kdy jsme v poslední vteřině celého utkání dokázali překlopit zápas na svou stranu a vyhráli. Třešničkou na dortu byly nájezdy, které jsme také zvládli a zajistili si tak neporazitelnost.

Lední hokej + samostatné nájezdy:

1. místo - HC Baník Sokolov

2. místo - HC Energie Karlovy Vary

3. místo - HC Čerti Ostrov

4. místo - HC Rebel Nejdek

Sestava: Dočkal - Radaušer, Bílek, Gabčo, Gabčo, Terek, Pech, Bartůňková, Holomoj, Bauer

Krátké zprávy
13. TÝDEN (27 3. - 2. 4.) - ZDE
14. TÝDEN (3. 4. - 9. 4.) - ZDE

Jsou zprávy, které se nám sdělují velmi těžko… 
Dnes, ve věku 61 let nás navždy opustil pan Miroslav Špírek, bývalý výborný brankář Baníku, trenér, technický pracovník zimního stadionu, a především skvělý člověk. Miroslav Špírek byl součástí týmu, který vybojoval vůbec první postup do první ligy v roce 1979. První ligu pak chytal ještě na začátku devadesátých let. Následně v klubu působil jako trenér. Poté byl Miroslav Špírek jednou z nejdůležitějších postav sokolovského zimního stadionu. 
Špíro, děkujeme za vše…
HC Baník Sokolov vyjadřuje upřímnou soustrast pozůstalým
Po domluvě obou klubů se mění pořadatelství utkání se Vsetínem.
Nové termíny:
20. kolo: HC Baník Sokolov - VHK ROBE Vsetín PO 14. 11. 2022, 18:00
33. kolo: VHK ROBE Vsetín - HC Baník Sokolov ST 28. 12. 2022, 17:30
Informace - ZDE
MŠMT Činnost klubu byla v roce 2020 podporována z dotace MŠMT Program VIII - Organizace sportu ve sportovních klubech, č. rozhodnutí 502017_8_0465 (evidenční číslo projektu: SPORT-VIII-1282/2017). Dotace byla použita na zajištění činnosti klubu, zejména pak na zajištění trenérů pro mládežnické kategorie a materiál (výzbroj a výstroj).