17.3. 2023 | A-tým | Tomáš Bouda
Martin Štrba v Baníku pokračovat nebude

Po dvou sezonách končí působení Martina Štrby v HC Baník Sokolov. Bývalý reprezentační útočník v klubu zastával funkci hlavního trenéra a sportovního manažera. V sezoně 2021/2022 dosáhl s týmem historického úspěchu klubu.

Hokejová sezona skončila pro A-tým HC Baník Sokolov prvním březnovým dnem, kdy Baník odehrál zápas proti Přerovu. Loučení to bylo vítězné, v sezoně 2022/2023 však Baník skončil na 12. místě. Klub poté zanalyzoval sezonu, vztahy, vazby mezi hráči a kluby.

Následně začala již příprava nové sezony, kdy Baník jedná s kluby i hráči a dojde k několika změnám. Jednou z nich je dohoda, že v následující sezoně již Baník nebude mít trenéra z HC Sparta Praha. „Navzdory tomu, že nebudeme mít trenéra ze Sparty, jsme jednali s Martinem Štrbou napřímo. Tato jednání jsme vedli v první polovině března. Vzájemně jsme měli zájem spolupráci zrealizovat a dohodnout se, ale nakonec jsme ke konečné dohodě nedospěli. Martin Štrba tak k 30. 4. 2023 v HC Baník Sokolov skončí. Je však na místě poděkovat za dosavadní spolupráci a odvedenou práci. Přejeme také hodně štěstí v další trenérské kariéře,“ řekl k odchodu Martina Štrby generální manažer David Soukup.

Od 1. 5. tak bude v Baníku působit realizační tým v novém složení. Další změny v realizačním týmu, stejně tak jako změny v kádru A-týmu pro následující sezonu, budeme postupně zveřejňovat.

Martin Štrba přišel do Baníku těsně před sezonou 2021/2022, kdy nahradil Tomáše Hamaru. V premiérové sezoně pak s týmem vybojoval úspěch, který bude navždy zapsán v kronice Baníku. Tým pod jeho vedením vybojoval třetí místo v Chance lize, což je největší úspěch v téměř osmdesátileté historii klubu. V uplynulé sezoně pak s Baníkem skončil na 12. místě. Martin Štrba v Baníku odkoučoval celkem 109 mistrovských utkání, z nichž 53 bylo vítězných.

„Chtěl bych poděkovat všem lidem v Baníku, hráčům, mým kolegům, obzvláště Petru Holejšovskému, lidem v managementu a všem fanouškům. Na dva roky v Baníku nikdy nezapomenu, byly to pro mě poučné roky práce. Přeji Baníku spoustu fanoušků a hodně sportovních úspěchů,“ řekl na rozloučenou Martin Štrba.

Přejeme Martinovi Štrbovi štěstí a úspěchy v dalším působení a velmi děkujeme za práci, kterou pro Baník odvedl.