22.3. 2023 | Klub | Tomáš Bouda
Baníkovci mezi nominovanými na Sportovce roku 2022

Rok 2022 byl pro HC Baník Sokolov velmi úspěšný, což se odrazilo také v nominaci na nejúspěšnějšího sportovce roku 2022 pro Sokolovsko. Mezi nominovanými jsou i tři zástupci Baníku.

Kategorie mládež - týmy

Dorostenecký tým HC Baník Sokolov

Svěřenci Jiřího Parkmanna, Jakuba Truhláře a Miroslava Diblíka šli postupnými kroky za úspěchem v podobě postupu do republikové soutěže. Zpočátku tomu moc nenasvědčovalo, ale postupně tým získával progres i úspěšné výsledky, což družstvo nakonec dostalo až do baráže o Ligu dorostu. V této baráži dorost vyhrál první čtyři utkání, s předstihem si zajistil postup do Ligy dorostu a po dlouhé době republikovou soutěž pro tuto kategorii.

Kategorie dospělí – jednotlivci

Tomáš Rohan – kapitán týmu HC Baník Sokolov

Dlouholetý a oblíbený kapitán sokolovského A-týmu, který dovedl své mužstvo k bronzové příčce v Chance lize. Bývalý hráč extraligových Karlových Varů se před lety vrátil do mateřského klubu, aby se Sokolovem postoupil do Chance ligy, kde působí v pozici kapitána dodnes. Neúnavný bojovník a dříč je ceněn pro svoji píli, povahu a obětavost. Velkým přínosem pro svůj tým je nejen na ledě, ale také v kabině.

Kategorie dospělí – týmy

HC Baník Sokolov – A-tým

Ve své čtvrté sezoně po návratu na prvoligovou scénu dosáhl Baník historického úspěchu. Navzdory tomu, že klub v Chance lize patřil k týmům s nejnižším rozpočtem, počínal si více než výborně. Svěřenci Martina Štrby a Petra Holejšovského si počínali velmi dobře již v základní části, kdy skončili na pěkném šestém místě v tabulce, což mužstvo katapultovalo přímo do čtvrtfinále play-off. V něm Baník vyřadil Třebíč a jeho cestu zastavila až slavná Dukla Jihlava, pozdější vítěz celé soutěže. I tak Baník dosáhl na celkové třetí místo, což je historický úspěch v téměř osmdesátileté historii klubu.

Hlasovat pro nejúspěšnějšího sportovce lze - ZDE