31.3. 2023 | Klub | Tomáš Bouda
Baník týmem roku 2022, ocenění in memoriam pro Miroslava Špírka

Mezi oceněnými sportovci Sokolovska za rok 2022 je i tým HC Baník Sokolov, který skončil na třetím místě v Chance lize. Čestnou medailí in memoriam byl vyznamenán pan Miroslav Špírek.

Městské divadlo v Sokolově hostilo ve čtvrtek vyhlášení nejlepších sportovců za rok 2022. A ocenění si odnesl také Baník. A-tým Baníku byl vyhlášen nejlepším družstvem za rok 2022 v kategorii dospělých.

O toto ocenění se tým zasloužil historickou sezonou, kdy po základní části svěřenci Martina Štrby, Petra Holejšovského, Vojtěcha Šika a Davida Feča vybojovali skvělé šesté místo. To následně pak Baník ještě vylepšil v play-off, kde ho zastavila až slavná Dukla Jihlava, která nakonec v Chance lize zvítězila. I tak ale Baník celkovým třetím místem v soutěži dosáhnul na nejlepší výsledek v téměř osmdesátileté historii klubu.

Ocenění pak ve čtvrtek převzali trenér brankářů David Fečo, obránce Adam Rulík a útočníci Tomáš Rohan, Jaromír Kverka a Tomáš Vracovský, kteří zastupovali úspěšný tým ze sezony 2021/2022.

Podpořit Baníkovce do divadla přišli i nejvěrnější fanoušci a fanynky, za což jim děkujeme.

Čestnou medailí za zásluhy byl in memoriam oceněn také pan Miroslav Špírek, bývalý brankář a trenér Baníku, následně technický pracovník na zimním stadionu, který v listopadu zemřel. Ve čtvrtek se tak vzpomínalo i na tohoto skvělého člověka…