31.3. 2023 | Mládež | Šimon Mlejnek
Baráž o ELD: Baník v Táboře neuspěl

První polovinu baráže o Extraligu dorostu Baník zakončil v Táboře. I přes první vstřelený gól v baráži Baník Táboru podlehl poměrem 1:5. Tábor, bojující o setrvání v nejvyšší soutěži, tak společně s Litvínovem drží postupující pozice. Zatímco Baník se Vsetínem, jakožto účastníci z Ligy dorostu, okupují třetí a čtvrté místo.

Baník přijel do Tábora o to se pokusit uhrát první body v baráži o Extraligu dorostu. Po neúspěšné přesilové hře na obou stranách otevřeli skóre domácí. Šťastnější gól si připsal Jan Havlín - 1:0. Mohlo se zdát, že mírnější optickou převahou se mohl pyšnit Tábor, ale více z ní před odchodem do šaten nevytěžil.

Druhá třetina se zdála být od Baníku lepší, ale paradoxně v ní byl Tábor produktivnější než-li v té první. Ve dvacáté páté minutě zvyšoval za Tábor Jan Pospíchal - 2:0. I když hra pokračovala ve vyrovnanějším tempu, tak slavit třetí branku mohli domácí. Podruhé v zápase se do střelecké listiny zapsal Jan Havlín - 3:0. Baník měl poté šanci se dostat zpět na dostřel. Bohužel ale pokračovala střelecká smůla a ani jednu ze tří početních výhod soupeři nezúčtovali.

O nevyužité příležitosti mrzel potom více čtvrtý inkasovaný gól ihned z kraje třetí dvacetiminutovky. Přesilovou hru Tábora využil Adam Suchan - 4:0. A konečně střelecké prokletí sokolovských dorostenců prolomil Adam Hanek a ukončil tak gólové mlčení Baníku v deváté třetině baráže - 4:1. Baník tedy vykřesal naději. Tu ale sfoukl v padesáté minutě pátou brankou Tábora Martin Šťastný, který zasadil přesnou ránu - 5:1.

První barážový střelec Baníku Adam Hanek přidal ohlas k utkání: ,,Přišlo mi, že soupeř měl větší štěstí, že vstřelil takové šťastné góly, ale my jsme jim k tomu také pomohli. Druhá třetina byla mnohem lepší, ale po naši chybě jsme dostali další gól a i když jsme ve třetí třetině ten jeden gól dokázali dát tak musíme hrát ještě lépe.”

Ve druhém utkání třetího kola baráže o Extraligu dorostu se střetl Vsetín s Vervou Litvínov. Cheza nakonec udolala Valachy po samostatných nájezdech 3:2.

V dalším kole tedy hned v sobotu se zahájí druhá polovina baráže. Do Sokolova zavítá klub pyšnící se titulem Akademie českého hokeje a to Verva Litvínov. V souboji dvou žlutočerných týmu bude buly vhozeno na Zimním stadionu v Sokolově v 18:45. Ve druhém utkání se Tábor představí Na Lapači.