1.5. 2023 | A-tým | Tomáš Bouda
Výrazná posila do útoku: Daniel Vrdlovec

HC Baník Sokolov získává do svých útočných řad výraznou posilu. Z Frýdku-Místku přichází zkušený centr Daniel Vrdlovec.

Novou tváří v dresu Baník bude Daniel Vrdlovec, který naposledy působil ve Frýdku-Místku. Předtím tento útočník pravidelně sbíral body v dresu Ústí nad Labem a Slavie Praha. „Asi nejvíc mě přesvědčilo korektní jednání vedení. Přesvědčil mě zájem o moje služby, abych hrál v Baníku. Z toho jsem měl velkou radost. Poměrně rychle jsme se domluvili na působení v Sokolově,“ říká ke svému příchodu čtyřiatřicetiletý útočník, který podepsal smlouvu na jeden rok.

Baník v Danielu Vrdlovcovi získává zkušeného útočníka s velkým přehledem, který v první lize odehrál již 14 sezon. Hráč by se měl zařadit mezi lídry na ledě i v kabině. „Osobně doufám, že trenér najde pro mě vhodnou roli v týmu, abych byl co nejvíce prospěšný. Těším se na zápasy, atmosféru v Sokolově, která bývá velmi dobrá a určitě se těším na kluky, kabinu a tu každodenní rutinu. Ale především se těším na zápasy,“ pokračuje jeden z nejzkušenějších hráčů v lize.

Kromě první ligy nastupoval Daniel Vrdlovec i v nejvyšší soutěži, a to v dresu Slavie Praha, Mladé Boleslavi a také Karlových Varů, odkud zná velké množství svých nových spoluhráčů. „Z kabiny znám spoustu kluků, což hrálo velkou roli při mém rozhodování. Znám je z mého působení ve Varech, což už je více než pět let. Z Varů znám ať už Kvéru, Rohyho, Osmu, Ruldu. S Wajnym jsem hrál i v Ústí. Takže hráče z toho zdravého jádra znám skoro všechny. I na to se těším, že nejdu do neznámého prostředí a z toho mám radost. Nerad bych na někoho zapomněl, ale opravdu je to většina kabiny. Znám i mladší kluky jako Klejnič, takže těch hráčů znám opravdu hodně a oni znají mě. Myslím si, že by to mohlo být fajn a mohli bychom si jako kabina tu sezonu užít bez problémů,“ říká útočník, jenž v Energii nastupoval v sezoně 2017/2018.

Znalost kabiny však není jediným pojítkem, které spojuje Daniela Vrdlovce se Sokolovem. „Prostředí v Sokolově já velmi dobře znám, jelikož ze Sokolova pochází má manželka. Takže zimák znám velmi dobře. Pro soupeře to vždy bylo nepříjemné prostředí. Chodilo celkem dost lidí a byla tu vždy taková zdravá atmosféra. Já mám rád tyto zimáky staršího typu, kde je hráč divákům blíže a má to takovou tu poctivou hokejovou atmosféru. Prostě to tady není divadlo, ale poctivý, starý dobrý hokej,“ popisuje zdejší prostředí Daniel Vrdlovec.

Na Baník pak nová posila týmu narážela v rámci soubojů v Chance lize. Se Sokolovem se Daniel Vrdlovec potkával ve všech čtyřech předešlých sezonách a produktivní útočník se ve vzájemných utkáních prosazoval. „Baník z mého pohledu byl vždycky nepříjemný v rámci aktivity a bruslení. Baník hrál kombinační hokej, byli zde šikovní hokejisté a vždy to bylo proti nim vyrovnané. Takže z mého pohledu Baník předváděl atraktivní hokej a vždy nepříjemný soupeř,“ vzpomíná na svého nového zaměstnavatele útočník, který do dospělého hokeje vkročil v Olomouci.

Zajímavostí u Daniela Vrdlovce je skutečnost, že samotný hráč je zároveň i hráčským agentem. Mezi jeho klienty patří například i bývalí hráči Baníku Radek Pořízek, Michal Hotěk nebo Jan Strejček. Z těch současných to pak je brankář Martin Michajlov. „Již třetí sezonu jsem zároveň hrající agent. Každopádně mě práce velmi baví. Dost jsem se v tom našel. Baví mě vyjednávání o smlouvách a hledání vhodného angažmá. Práce obnáší servis pro ty kluky, kteří jsou pod agenturou. Řeším problémy, nespokojenost v klubech nebo i nespokojenost klubů s hráči. Je to prostě kompletní servis, co hráči potřebují, aby se mohli soustředit jen na svůj výkon,“ popisuje svou druhou roli Daniel Vrdlovec. Ani při výkonu své práce však nedává kariéru na druhou kolej. „Problém skloubit tuto funkci s hráčskou kariérou nemám, naopak mě to velmi baví a do kariéry mi to nezasahuje. Odděluji hráčskou kariéru a práci. Jak jsem řekl, naplňujeme mě to, baví mě to a snažím se si postavit do budoucna základnu práce, která by mě bavila i po kariéře. Hrozně rád bych u hokeje zůstal a tohle by mi to mohlo umožnit,“ myslí na budoucnost nový hráč Baníku.

Tím ale neklesají ambice útočníka Sokolova. Na západě Čech chce hrát co nejvýše. „Rád bych si zahrál play-off. To chtějí asi všichni. Ale chtěl bych v play-off být úspěšný, přejít některá kola, odehrát dobré zápasy, potěšit diváky a play-off si užít. Celkově bych chtěl abychom byli v klidných vodách a sezona byla úspěšná,“ dodává Daniel Vrdlovec, jenž v poslední sezoně zaznamenal v dresu Frýdku-Místku 26 kanadských bodů za šest gólů a dvacet asistencí.