2.5. 2023 | A-tým | Tomáš Bouda
Z extraligové Plzně přichází Václav Adamec

Další posilou v útočných řadách bude Václav Adamec, který do Baníku přichází z Plzně. V posledních sezonách tento útočník nastupoval také v dresu Klatov.

Po zkušeném Danielovi Vrdlovcovi Baník vítá ve svých řadách dalšího nového hráče. Je jím mrštné, rychlé pravé křídlo s dobrou koncovkou Václav Adamec. Perspektivní útočník přichází do Baníku na rok, s tím, že poté sokolovský klub může uplatnit opci. „Je to pro mě nová životní výzva a příležitost se ukázat v novém prostředí,“ hlásí dvacetiletý útočník.

V poslední sezoně zasáhl Adamec v dresu Plzně do 35 zápasů, ve kterých posbíral tři kanadské body za bilanci 1+2. Kromě toho pak mladý útočník nastupoval v dresu Klatov, kde měl již jinou roli než v extralize a tomu odpovídal i bodový zisk. V desíti zápasech Václav Adamec zaznamenal devět gólů a osm asistencí. V Klatovech nastupovala nová posila Baníku již od svých sedmnácti let a již v tomto věku prokazoval svou produktivitu. Nyní přichází do nového prostředí. „Z týmu myslím, že úplně nikoho neznám, jen trochu od vidění, ale nevadí mi to, rád poznám nové kluky. Zjišťoval jsem si informace od Michala Houdka, který v Sokolově hrál a slyšel jsem na klub jen samou chválu. V Baníku se mu líbilo, říkal, že jsou tady super fanoušci, zázemí i vedení.“

Ve dvaceti letech má Václav Adamec na svém kontě přes padesát extraligových startů, další přidal ve druhé lize. Chance liga v Sokolově však bude pro bývalého mládežnického reprezentanta premiérou. „Úplně nevím, co přesně od soutěže očekávat, ale myslím, že soutěž bude náročná a hodně vyrovnaná,“ říká odchovanec letňanského hokeje, jenž v předminulé sezoně v juniorce Plzně zaznamenal téměř 70 kanadských bodů.

Václav Adamec se na novou sezonu těší a tomu odpovídají i ambice. „Cíle mám samozřejmě vysoké, doufám, že se bude dařit týmu a uděláme nějaký týmový úspěch,“ přeje si na závěr Václav Adamec.