1.6. 2023 | A-tým | Tomáš Bouda
Baník zahájí nový ročník na druhé straně republiky

Na ledě Frýdku-Místku zahájí Baník sezonu 2023/2024. Následně doma přivítá vítěze posledního ročníku Chance ligy – Zlín.

V poslední květnový den byl rozlosován nový ročník Chance ligy. Baníku hned v prvním kole přiřkl protivníka nejvzdálenějšího. Sezonu 2023/2024 totiž sokolovští hokejisté zahájí na ledě Frýdku-Místku. Doma se Baník představí na Den horníku v sobotu 16. 9. 2023, kdy od 17:00 přivítá posledního vítěze první ligy Berany Zlín. Následně Baník bude zajíždět do Prostějova a další sobotu pak bude hostit nováčka ligy ze Znojma. S tímto protivníkem se Sokolov střetne poprvé od baráže o první ligu v roce 1997.

Dle rozlosování by Baník neměl absolvovat ani jednou dvě nebo více utkání za sebou na ledě soupeře. Samozřejmě to platí i pro domácí zápasy. Ihned po rozlosování došlo i k jedné změně. Domácí únorový zápas s Litoměřicemi byl přesunut ze soboty 17. 12. na následující pondělí. Důvod se sokolovská veřejnost brzy dozví.

V závěru Chance ligy bude zajíždět Sokolov do azylu jihlavské Dukly, do Pelhřimova. Základní část skončí stejně jako v předešlé sezoně prvním březnovým dnem.

Systém soutěže zůstává stejný. Hrát se bude 52 kol. Poslední tým tabulky padá automaticky do druhé ligy. Do předkola play-off, které se bude hrát na dva vítězné zápasy postoupí týmy na sedmém až desátém místě. První šestka se zapojí do play-off v následujícím čtvrtfinále. Vítěz play-off pak v baráži vyzve poslední celek extraligy.

KOMPLETNÍ ROZPIS ZÁPASŮ BANÍKU