3.9. 2023 | Mládež | Šimon Mlejnek
Dorost má za sebou úspěšný týden

Výsledkově skvělý týden mají za sebou sokolovští dorostenci. Nejdříve ve středu přivezli výhru 6:4 z Klášterce nad Ohří a v sobotu vítězně zvládl náš dorost i domácí utkání s německými Eispiraten Crimmitschau po výsledku 5:3.

Ve středeční podvečer odehrál sokolovský dorost další přípravné utkání a to v Klášterci nad Ohří. Po prohře z úvodu přípravy měli dorostenci kláštereckým Tygrům rozhodně co vracet. Na herním projevu Baníku to také šlo vidět. Jediné co první třetině z pohledu Baníku chybělo byl vstřelený gól. Toho se naopak dočkali domácí. Herní převahu si přenesl Sokolov i do druhé dvacetiminutovky spolu s ní však i střeleckou nepohodu a postrádání lepšího řešení ve finální fázi. I když střeleckou smůlu Baníkovci protrhli, tak domácí Klášterec skóroval hned třikrát a po čtyřiceti minutách vedl 4:1. Jenže sokolovští přepnuli na ještě větší obrátky a zaveleli k obratu. Po pěti brankách ve třetí části tak dorostenci oplatili Klášterci porážku z prvního přípravného zápasu. Při výhře 6:4 se dvakrát gólově prosadil Jakub Vykoupil a Dominik Skála a o zbylé dvě branky se postaral Adam Hanek a Sebastián Milička.

V sobotu odehrála naše sedmnáctka další přátelské utkání. Tentokrát se proti nim postavil na sokolovském ledě německý celek, Eispiraten Crimmitschau. Domácí Baník začal lépe, když se i s trochou štěstí trefil Adam Hanek. Poté se však Crimmitschau povedlo vyrovnat. Nicméně do přestávky vrátil vedení Baníku Jan Kratejl. I po přestávce měl Sokolov ze hry o něco více a to i díky přesilovkám, které ovšem domácí nevyužili. Vedení ale Baníkovcům pojistil kapitán Adam Hanek, když se dravě dostal přes obranu hostů a bekhendem překvapil brankáře Crimmitschau. Ten stejný střelec ještě ve druhé části využil zmatku před brankou Eispiraten a završil tak hattrick. S větší energií poté do třetí periody naskočil německý tým a také, že se dočkal snížení ve skóre po krásné sólové akci. Tlak Crimmitschau ale otupil výpad Jakuba Vykoupila, který vrátil Baníku tříbrankové vedení. Hosté se nakonec zmohli už jen na snížení tři vteřiny před koncem. Na konci zápasu tak svítil na tabuli výsledek 5:3 pro náš dorost.