8.9. 2023 | Mládež | Šimon Mlejnek
Shrnutí přípravného období žáků se Zuzanou Klejna Radostovou

Zuzana Klejna Radostová dostala v mládeži na starost šestou třídu a také sedmou a osmou, které budou v tomto ročníku hrát dohromady jako jeden tým Ligu starších žáků B. Nová trenérka po příchodu v přípravném období na ledě hlavně poznávala své nové svěřence.

Příprava šesté až osmé třídě začala na ledě v této sezoně naplno už v prvním srpnovém týdnu. ,,První týden v srpnu jsme začali přípravu. Někteří ve formě týdenního soustředění s Baníčkem, ostatní každý všední den formou led, suchá. Od druhého týdne už se všichni zařadili do svých kategorií a odehráli jsme i první přátelské utkání v Klatovech. Na ledě jsme se s hráči poznávali, protože doposud jsme spolu na ledě nebyli. Tréninkové skupiny postupně narůstaly, tak jak se hráči zapojovali po dovolených,” říká k nástupu do tréninkového režimu hlavní trenérka Zuzana Klejna Radostová.

Žáci se dostávali také do zápasového tempa. Obě kategorie jak U12 tak U13+U14 odehráli dvě přípravná utkání na domácím ledě a dva přátelské zápasy také venku. K tomu starší kategorie, tedy sedmá třída s osmou odehráli turnaj v Poděbradech. ,,Mladší kategorie zůstala v přípravě neporažena, ale v soutěži nás budou čekat silnější soupeři, tak uvidíme, jak hráči budou reagovat na ně. Starší sehráli jeden vyrovnaný zápas, ostatní s větší převahou soupeřů. Máme velký skluz v dovednostech a chybí nám základní herní návyky. Alespoň máme obrázek, na co se nejvíce zaměřit v trénincích,” komentuje dosavadní výsledky svých svěřenců Zuzana Klejna Radostová. Na konec také chtěla hlavní trenérka pochválit klub za podmínky, které jsou hráčům připraveny: ,,Ráda bych zmínila výborné zázemí a podporu, kterou klub hráčům poskytuje, v takové míře jsem se s tím ještě nesetkala.”