10.9. 2023 | A-tým | Tomáš Bachratý
Shrnutí přípravného období

Bilance přípravných utkání. Vyjádření k přípravě a startu sezony od Tomáše Marišky.

Baník v přípravě odehrál celkem 9 zápasů, z toho se jednalo 4x o dvojzápas, ve kterých se baníkovci utkali s Chomutovem, Slavií, Litoměřicemi a Regensburgem. Těchto osm zápasů doplnilo domácí utkání s partnerskou Energií, která se na sokolovském stadionu předvedla v nejsilnější možné sestavě. Celkem si Baník připsal 3 vítězství v základní hrací době a jedno v prodloužení. Pětkrát baníkovci odešli poražené a z toho 2x v prodloužení. Celkové skóre v přípravě bylo 23 vstřelených branek a 24 obdržených.

Celkem se do přípravných zápasů zapojilo 33 hráčů, z toho dva gólmani. 7 hráčů nastoupilo do všech devíti zápasů. Nejlepším střelcem se stal Adam Křemen, který se trefil čtyřikrát. Tři góly přidali Václav Adamec a Jaromír Kverka. Druhý jmenovaný byl nejproduktivnějším hráčem v přípravě, kdy v sedmi zápasech zaznamenal bilanci 3+2. Mezi obránci získal nejvíce bodů Kryštof Bulka za tři asistence. Jan Mlčák jako jediný obránce vstřelil více než jednu branku.

Zhodnocení přípravy Tomášem Mariškou:

V první řadě jsme spokojeni s přístupem a nasazením celého týmu v tomto přípravném období. Hráči k němu přistoupili velmi dobře, pracovali a byl vidět velký kus odvedené práce, to ale neznamená, že nás ještě dost práce nečeká. Jsme také spokojeni se všemi vybranými týmy v přípravě, protože každé utkání mělo svojí kvalitu a dobře nás připravilo na ostrý start sezony. Počítám, že tato sezonu bude hodně vyrovnaná a náročná. Na to se hráče snažíme připravit. Jedinou kaňkou na přípravě jsou některé zdravotní problémy.

Ke startu sezony:

Na začátku nás čeká těžký los, protože nás čeká dlouhá cesta do Frýdku, který bude velmi nepříjemný, a následně se utkáme se Zlínem a s Prostějovem, kteří podle mě budou patřit k favoritům soutěže. Já věřím, že se nám začátek povede, uplatníme v něm dřinu z přípravy a uděláme všechno pro to, abychom i z toho těžkého losu získali plný počet bodů. Důležité pro nás budou domácí zápasy, kdy budeme chtít fanouškům předvádět pěknou hru a dělat jim radost našimi výhrami.