25.9. 2023 | Mládež | Šimon Mlejnek
Junioři vítězně vstoupili do sezony, dorost bez bodů

Dorost narazil na soupeře, kteří ještě v loňské sezóně hráli Extraligu dorostu a v kvalitě to bylo znát. Junioři vynulovali Rakovník a v prvním soutěžním utkání brali všechny tři body.

Velmi těžké utkání čekalo dorost v páteční podvečer. Do Sokolova totiž přijeli Piráti z Chomutova. Bezbrankový výsledek trval až do sedmnácté minuty, bohužel poté využil přesilovou hru chomutovský Oliver Kharboutli a otevřel skóre utkání. Netrvalo dlouho a už to bylo pro Chomutov 2:0. I ve druhé třetině měl ze hry více tým hostí a Baník se do souhry v útočném pásmu dostával jen sporadicky. Nicméně ve druhé části inkasoval pouze jednou. K tomu se prosadil v početní výhodě na začátku třetí dvacetiminutovky Jan Kratejl a vykřesal naději pro Baník. Bohužel za chvíli přišla od Pirátů odpověď a také z přesilovky v podobě druhé trefy v zápase Josefa Chládka. Další pojistka chomutovských přišla znovu zakrátko. Definitivní tečku za zápasem udělal Samuel Peksa třetí využitou přesilovkou Chomutova. Dorost doma padl 1:6.

Junioři vstoupili do sezony vítězně na ledě Rakovníka. Vstup do zápasu ovšem ideální nebyl. V první třetině se Baník trápil a nemohl se dostat do větší příležitosti, ze které by mohl skórovat, i když opticky hrál na kotouči více. Skóre však změnil aktivnější nástup do druhé části. Jako první se prosadil po dorážce Jakub Skuhravý. Už k závěru druhé třetiny se podařilo Sokolovu více odskočit díky slepeným gólům. Nejdříve znovu díky důrazu na brankovišti pojistil vedení Josef Babička a hned po něm proměnil rychlý protiútok Ondřej Křemen. V podobném duchu probíhala i třetí dvacetiminutovka, ve které stále domácí hrozili pouze brejkovými situacemi, ale více konstruktivní byl Baník. Na konečných 4:0 nakonec ještě zvýšil Ondřej Kvasňovský. Domácí Rakovník nedokázal využít ani pětiminutovou přesilovku, ze které se nakonec stala přesilovka Baníku čtyři na tři. Díky zvýšené aktivitě a jistému výkonu brankáře Josefa Schmida Baník zvítězil 4:0.

Dorostenci znovu po týdnu jeli do Prahy. Tentokrát však na stadion exextraligové Hvězdy. Hvězda velmi rychle získala zápas pod svou kontrolu dvěmi úvodními brankami Cvikla a Starikova. Dýchat na záda ve skóre ale začal Baník Hvězdě po trefě Miroslava Nadě. Bohužel slibný výsledek se změnil vteřinu před první sirénou, kdy za domácí zvýšil na 3:1 Šadrin. Naděje na vyrovnaní a taktéž na body se vzdálila ve druhé třetině znovu, poté co se prosadil Ivanenko. Odpor Baníku byl ale zlomen až ve třetí periodě, kdy Hvězda udeřila hned čtyřikrát. Po výsledku 8:1, tak brala výhru Hvězda Praha.