12.11. 2023 | A-tým | Tomáš Bouda
Zpátky v kolotoči Chance ligy. Hostíme Kolín

Po reprezentační přestávce se se začátkem týdne opět rozbíhají domácí profesionální soutěže. Týká se to i hokejistů Baníku Sokolov. A to již v pondělí 13.11., kdy na sokolovském ledě přivítají od 18:00 hodin tým SC Marimex Kolín.

Jedná se o tradičního soupeře již z éry druholigové soutěže a od sezony 2020/21 se s Kolínem utkáváme i v Chance lize. Kolín se nachází na 11. místě tabulky, s 22 body a s pouze 35 vstřelenými góly, což je nejméně ze všech týmů v lize. Na druhou stranu si Kolín zatím hodně pomáhá defenzivou, která je postavena především na velmi dobrých výkonech brankáře Jakuba Soukupa. Zejména díky němu Kolín obdržel doposud pouze 41 branek.

Jakuba Soukupa znají fanoušci Baníku nejen díky jeho výkonům v dresu Kolína, ale také z finále play off druhé ligy, kdy na našem stadionu bojoval v dresu Vrchlabí. Dalším velmi známým jménem ze zápasů extraligy, z finské nebo z ruské elitní soutěže nebo z reprezentace je Petr Koukal, který plní v Kolíně i roli kapitána. A všichnisi určitě vzpomenou také na Stanislava Vrhela, který v Baníku působil ve dvou sezonách a zejména ta jeho poslední, loňská byla bodově velmi vydařená.

Baník potrénoval, doléčil některá zranění a doufá, že se herní a výsledková pohoda přenese i dalších kol soutěže. Zatím Baník okupuje třetí místo, s 37 body a se skóre 55:39.

A co k nadcházejícímu utkání říká Adam Rulík? Ten se ještě v úvodu vrací k uplynulému týdnu: „Týden se hodil. Využili jsme jej k odpočinku, trošku jsme stmelili kolektiv a také jsme dobře potrénovali.“ A jak vidí pondělního soupeře? „Musíme opět podat bojovný, koncentrovaný a odpovědný výkony. Kolín je silný soupeř, zápas to bude těžký. Věřím, že se bude hrát atraktivní hokej s úspěšným výsledkem pro nás“, dodává služebně nejstarší hráč Sokolova.

Všechny tedy zveme na sokolovský zimní stadion. Zítra od 18:00 hodin přijďte Baník podpořit.

V rámci speciálních akcí je na tento zápas vstupné zdarma pro obyvatele Březové u Sokolova, Chebu, Karlových Varů a Svatavy. Vyzvednout si vstupenku na utkání je možné u stolku vedle pokladny po prokázání bydliště.