Ml. celky finančně podporuje město Sokolov
17.11. 2023 | Klub | Tomáš Bouda
Sloupek generálního manažera

Sloupek generálního manažera

Vracím se opět po 14 dnech s dalším sdělením. Výjimkou není ani dnešní sváteční den. Den, kdy si tak nějak z řady důvodů připomínáme národní hrdost a morální vlastnosti důležité pro náš národ. Já toho dnes využiji k zamyšlení nad tím, co jsem chtěl napsat bez ohledu na to, že slavíme zrovna dnes tento významný státní svátek.

Nechci moc filozofovat a moralizovat. Ani to neumím a nepatří to sem. Nicméně měli bychom si uvědomit, ti všichni, co se okolo sportu pohybujeme a provozujeme jej, co je sport, jaký má význam a proč se provozuje. Velmi silně by to pak mělo být akcentováno a vnímáno na profesionální úrovni a při práci s dětmi. Tedy na úrovni, na které je zrovna činnost provozována v našem klubu. My se ty hodnoty za vedení klubu snažíme akcentovat a připomínat. Nemyslím si, že je to u nás katastrofa, spíše naopak. Dokonce se to snad i mírně a postupně zlepšuje. Nicméně jak se, tak nějak celý život pohybuji okolo sportu, tak vždy najdete paradoxně v tomto prostředí řadu excesů a vidím je i u nás. Ať už mezi sportovci samotnými, mezi funkcionáři nebo mezi rodiči dětí či návštěvníky utkání. Chápu emoce a adrenalin, chápu i tlaky na výsledky a euforii z vítězství. Nicméně nesmí a nemůže to přebíjet hodnoty, které mají být ve sportu nad tím vším. Férové soutěžení, respekt k soupeři, dodržování pravidel, slušnost. My se o to v klubu budeme snažit dále a budeme to vždy připomínat.

Samozřejmě s vědomím, že každý musí začít u sebe, Budeme i upozorňovat na nedostatky a budeme řešit prohřešky. Nicméně sami to nezvládneme. A zejména děti a jejich chování je formováno okolím, rodiči, prostředím. Je to věcí tedy i všech dalších. Funkcionářů, trenérů, soupeřů, fanoušků, rodičů…

Tak bych dnes využil tohoto sloupku a poprosil o zamyšlení se všech těch, kteří se u našeho klubu a hokeje objevují, aby jejich chování a vystupování mělo tyto potřebné parametry. Aby každý začal u sebe. Pro začátek stačí málo, třeba pozdravit, třeba se vyjadřovat slušně, třeba prokázat respekt k soupeři, třeba gesto fair play. Nedostatky v tomto směru mrzí vždy, v okolí mládeže pak ale násobně. Neb v tomto případě to nekazíme jen dospělým, ale negativně formujeme i chování, vystupování a sportování dětí.

Tak to je pro dnešní sváteční den vše. Příště už to bude zase méně složité, více o hokeji a o informacích. Aspoň mi hodně témat na příště zbylo…

Krátké zprávy
47. TÝDEN (20. 11. - 26. 11.) - ZDE
48. TÝDEN (27. 11. - 3. 12.) - ZDE
49. TÝDEN (4. 12. - 10. 12.) - ZDE
Novým partnerem mládeže HC Baník Sokolov se stává Vodárna Sokolovsko s.r.o. 
Děkujeme za podporu! 

Činnnost mládeže je realizována za podpory:


Hlavní partneři sokolovského hokeje: