27.11. 2023 | Mládež | Šimon Mlejnek
Dorost: Těsná porážka v Plzni a nájezdové drama v derby

Dorostenci doháněli v obou víkendových utkáních dvougólové manko. V Plzni se to dorostu nepovedlo. Naopak v derby s karlovarskou rezervou se dohnat ztrátu podařilo. I tak ale bral Baník pouze bod.

Pilsen Wolves 2:1 HC Baník Sokolov
Sestava: Novák, (Čurlin) - Naď, Bečka, Hudský, Hranáč, Hynek, Keprta, Smatana - Roštejnský, Skála, Hanek, Vykoupil, Sztolarik, Kratejl, Jáchym, Vaněk, Balek
Góly a asistence
  • 25:27 Brož (Petrov, Černý)
  • 35:14 Patejdl (Hnízdil, Píža)
  • 41:46 Roštejnský (Vaněk)
Statistiky: Rozhodčí: Denis Turhobr - Maxmilián Hošťálek, Radim Charvát
                  Tresty:5:4
                  Vyloučení -2 min.: 5:4
                  Počet diváků: 14

HC Energie Karlovy Vary B 3:2sn HC Baník Sokolov
Sestava: Novák, (Čurlin) - Naď, Fišer, Hudský, Hranáč, Hynek, Smatana, Bečka - Roštejnský, Skála, Hanek, Vykoupil, Sztolarik, Kratejl, Jáchym, Vaněk, Balek, Keprta
Góly a asistence:
  • 07:01 Bauer (Nešvera)
  • 25:50 Žalud (Benda, Pech)
  • 45:42 Sztolarik (Balek) - 5/4
  • 53:24 Hynek (Skála, Balek) - 5/3
  • 65:00 Kožík - rozhodující nájezd
Statistiky: Rozhodčí: Pavel Folk - Adam Kurtin, Pavel Beneš
                 Tresty:6:6
                 Vyloučení -2 min.: 6:6
                 Počet diváků: 55

Ohlas trenéra Petra Neče k dvojutkání: ,,Podařilo se nám doplnit tým o trojici útočníků, nicméně jsme si byli vědomi, že proti celkm z nejvyšších příček tabulky naší skupiny nás nečeká nic jednoduchého. Páteční zápas v Plzni nerozhodlo nasazení či hokejové dovednosti, ale síla. Hráči Wolves nehráli nikterak krásný hokej, ale díky své převaze z pohledu výšky a váhy dokázali vyhrávat osobní souboje, což se nakonec ukázalo jako klíčové. Oproti prvnímu zápasu s tímto soupeřem jsme ale předvedli mnohem důstojnější výkon a prakticky do poslední vteřiny utkání byli ve hře o bodový zisk. Nakonec si ale díky nejtěsnějšímu možnému rozdílu ponechali všechny body domácí.

O dva dny později jsme zajížděli na led tradičního rivala z Karlových Varů. Na tréninkové hale KV Areny se oproti pátku hrál mnohem techničtější a rychlejší hokej, bohužel jsme ale do první třetiny vstoupili s až moc velkým respektem k soupeři, který nám v první kole uštědřil debakl. Kvůli ustrašenosti jsme tak soupeři prakticky darovali dvě úvodní branky. Zhruba v polovině zápasu přišel ale z naší strany vzestup. Kluci si začali uvědomovat, že s Karlovými Vary se dá hrát zcela vyrovnaný zápas, zvýšili aktivitu a postupně se dostávali do zajímavých střeleckých příležitostí. Troufám si tvrdit, že ve třetí třetině jsme byli lepším týmem, navíc nás již tradičně držel ve hře skvěle chytající Radek Novák. Odměna za aktivitu, obětavost a bojovnost přišla ve 46. minutě, kdy po krásné spolupráci s Matyášem Balkem snížil na rozdíl jediné branky David Sztolarik. Zcela zaslouženě pak o osm minut později srovnal stav ranou od modré Kuba Hynek. Ačkoliv jsme si i v další fázi základní hrací doby vypracovali několik dalších šancí, dospělo nakonec utkání do prodloužení. I v něm jsme byli aktivnější, po pěti minutách stále nerozhodnutého stavu ale přišla řada na nájezdy. V nich měli více štěstí domácí, kteří si tak připsali o bod navíc. Přesto jsme ale v šatně kluky pochválili. Důležité pro nás teď bude, aby si hráči zlepšené výkony přenesli do zápasů, které nás čekají v tomto týdnu. Nastoupíme totiž proti soupeřům, proti kterým už bude zapotřebí bodovat naplno."