29.11. 2023 | Mládež | Šimon Mlejnek
Dorost čeká důležitý domácí víkend

Vzhledem k postavení Baníku v tabulce a následujícím soupeřům, které dorostenci vyzvou na domácím kluzišti, budou dva zápasy v tomto týdnu naprosto stěžejní pro zbytek sezony.

Sokolovští dorostenci nezačali po loňské sezoně tu novou ideálně. Po sedmnácti zápasech má dorost na kontě devět bodů a je na poslední příčce ve své skupině. Realizační tým na tuto situaci zareagoval posílením kádru a výkony v posledních utkáních měly stoupající tendenci. Ať už šlo o domácí výhru v prodloužení proti Hvězdě Praha či dotažení dvoubrankové ztráty v derby s Karlovými Vary B.

V tomto týdnu se sedmnáctka na domácím ledě střetne se svými sousedy v tabulce a to Pískem a Ústím nad Labem. Jednoznačně bude celý tým usilovat o zisk šesti bodů, které by přiblížili Baník k sedmému místu, jenž zaručuje účast v Lize dorostu i na příští sezonu.

V pátek tedy vyzve dorost Písek. Ten nasbíral doposud dvacet pět bodů a v prvním vzájemném zápase rozhodla až branka píseckých dvacet osm vteřin před koncem. Baníku tak protekly body mezi prsty. Hned v neděli zavítá do Sokolova podruhé v sezoně Slovan Ústí nad Labem. Zatím sehrál dorost s ústeckými dva vzájemné zápasy a na získané body z těchto zápasů je to vyrovnané. Zatím platí pravidlo můj dům můj hrad. Každý si zajistil tříbodový zisk na domácím ledě. Dorostenci budou zajisté rádi, když to bude platit i v neděli. Na Ústí nad Labem, které hájí sedmou příčku, ztrácí Baníkovci deset bodů a rozhodně se každý bod ze vzájemných duelů bude na konci sezony počítat.

Určitě tak všechny zveme na klíčové bitvy dorostenců. V pátek tedy přijedou Králové Písek a úvodní buly bude vhozeno v sedm hodin. V neděli se s Ústím začíná už v 11:30.