1.12. 2023 | Klub | Tomáš Bouda
Sloupek generálního manažera

Po čtrnácti dnech tu máme opět sloupek našeho generálního manažera Davida Soukupa. Tentokrát v obecném hodnocení první poloviny sezony a také s pozvánkou na důležitý víkend dorostu.

Všechny fanoušky hokeje, zejména toho sokolovského, zdravím a rovněž i všechny ostatní. Minule to bylo více k zamyšlení a byl bych rád, kdyby něco z toho zůstalo v těch, co se na našem zimáku objevují nebo okolo hokeje působí a aspoň o trošku jsme se zlepšili.

Dnes tedy více o hokeji. Až na krátký závěr. Blíží se konec roku a sezona je tak nějak v polovině u všech kategorií. Nabízí se tedy prostor ke zhodnocení. Tým mužů je i přes poslední nevydařený měsíc stále ještě na dobré tabulkové pozici, ale ten trend je varující a musíme ho zastavit. Další takový měsíc už nechceme a ani si nemůžeme dovolit. Na druhou stranu stále si myslím, že máme dobře postavený tým, v důsledku i silný, jsme dobře připraveni. Pokud je to jen výkyv formy a vliv velké řady absencí, tak to se stane. Pokud by to bylo dlouhodobější, budeme případně muset situaci nějak řešit.

Soutěž je hodně vyrovnaná a tomu odpovídá i tabulka, bude rozhodovat každý bod. Máme před sebou 26 zápasů a na každý z nich je třeba se maximálně připravit, zkoncentrovat se a podat v nich maximální výkon. To přinese úspěch. V opačném případě to bude pro nás hodně těžké.

U mládeže v podstatě stále stejný výsledkový trend. Junioři pokračují v přípravě na další rozhodující fázi sezony a zápasy už budou postupně nabývat na kvalitě a na důležitosti. Dorost se herním projevem hodně posunul, projevilo se to i výsledkově a musíme se pokusit propsat to ještě do bodových zisků. Moc času na zásadní změnu už nemáme a věřím, že se to podaří. Hodně napoví již nadcházející víkend a dva domácí zápasy. V pátek v 17:45 s Pískem a v neděli v 11:30 s Ústím nad Labem. Při absenci domácího zápasu áčka je to příležitost pro fanoušky k podpoře dorostu.

Pátá až devátá třída výsledkový trend nemění. Někomu se daří více a někomu méně. I tyto kategorie vidí, jak těžké je prosadit se už jen v našich dorosteneckých a juniorských soutěžích, natož pak v seniorské kategorii. Mělo by to pro ně být pozitivní motivací pokračovat v usilovné práci, přípravě a rozvoji. Máme co zlepšovat a určitě k tomu máme motivaci a podmínky.

Další kategorie dělají velkou radost. Počtem dětí, jejich zaujetím a i prací našich trenérů. Každý týden je vidět posun. Musíme pracovat i na té výchově a na chování dětí. Klub musí dále dotvářet a vylepšovat zázemí pro rostoucí počet hráčů. Pro děti domlouváme konfrontaci i v jiných regionech a s jinými kluby. Mají to pestřejší, zajímavější a i sportovně je to dobrá zkušenost. Proto jsou ty turnaje připraveny v podstatě na každý víkend a některé z nich jsou velmi zajímavé i kvalitní.

Z našich akcí avizuji v nadcházejícím týdnu Mikuláše pro naše nejmladší hráče, kde očekáváme zhruba 80 dětí. Charitativní soutěžní zápas A-týmu 18.12. s výnosem věnovaným nadaci Františka Štěpánka, 29.12. domácí velký turnaj hráčů ročníku 2016, samozřejmě domácí zápasy všech týmů a zejména mužů a 30.12. vánoční turnaj s fanoušky, A-týmem, Starou Gardou a bude zase All Stars team, letos opět o něco silnější, sestavu zveřejníme.

No a teď ten slíbený závěr. Blíží se začátek adventu. Tak s jeho příchodem přeji všem jeho krásné prožití, a aby si všichni v těch oslavách Vánoc a v adventním období našli to, co to má přinést a co tam má být. Aby zapomněli na soupeření, shon, našli prostor k zamyšlení se nad sebou a došli k radosti, klidu, pohodě a nalezli čas na setkávání s nejbližšími.