30.1. 2024 | A-tým | Redakce
Devět kol do konce: Baník hostí Slavii

Po posledním Znojmu nás čeká zítra v Sokolově od 18:00 hodin utkání s předposlední Slavií Praha.

Po posledním Znojmu nás čeká zítra v Sokolově od 18:00 hodin utkání s předposlední Slavií Praha.

Postavení v tabulce je mírně zavádějící ohledně aktuální formy. V posledních pěti zápasech totiž dokázala Slavia získat dvakrát více bodů a v posledních patnácti stejně bodů jako domácí Baník a v obou těchto statistikách se pohybuje ve špičce ligy a dohání tak špatný start do soutěže.

Bohužel pro pražský tým bodují i týmy okolo, a tak boj o zachování soutěže není ještě zdaleka rozhodnut. I sokolovští mají ve zbytku soutěže o co bojovat. A konkurovat týmům okolo nás v tabulce musíme zejména bojovností, obětavostí a podporou našich fanoušků. Tuto výhodu máme v záloze do základní části již jen pětkrát a musíme se snažit využít každé příležitosti k získání dalších bodů v domácím prostředí. Tím je o důležitosti utkání z obou stran jasno.

Baník v posledních dvou zápasech nedokázal bodovat, přesto se zatím drží na pátém místě. I střed tabulky je ale velmi vyrovnaný a od pátého do devátého místa je to celé ve třech bodech.

Hráči Slavie mají tedy jasný úkol, a to zachránit soutěž. Na druhou stranu na předkolo play off jim chybí pouze 4 body. Jak jsme již zmínili, pražané mají v posledních zápasech výbornou formu. Hodně jejich výsledkům pomáhá jedna z posledních posil finský brankář Paavo Holsa. Po úvodních rozpačitých výkonech severský strážce brankoviště v posledních dvou zápasech zamkl bránu a neobdržel ani gól. I jeho kolega Volevecký vykazuje nárůst formy. To je z pohledu Slavie obrovská změna oproti první polovině sezony a resultuje to v impozantní skóre 14:6 z posledních pěti zápasů.

Ve Slavii při snaze změnit trend sezony vyměnili v jejím průběhu prakticky vše co šlo. Od manažera, přes trenéry a trenéra brankářů až po brankáře a řadu hráčů v poli a zatím to vypadá nadějně.

A jak vidí Slavii Praha hráč, který v ní dvě sezony působil? „Na jednu stranu je to pro mne speciální utkání a spoustu kluků tam znám, ale na druhou stranu se na to nebudu úplně soustředit a budu to brát jako každý jiný zápas a věřím, že zítra zvítězíme. Bude to ale strašně těžké. Mají silné a rychlé hráče a tým, který má být ve vyšších patrech tabulky. Bude záležet ale jen na nás, jak se k tomu postavíme.“, říká k zítřejšímu utkání sokolovský útočník Daniel Kružík.

Zveme všechny fanoušky zítra na zimní stadion. Kromě důležitého zápasu nás čeká i další charitativní akce. Tentokrát Kapky naděje, kdy podpoříme děti s poruchou krvetvorby. Patronem letošní Kapky naděje je mladý brankáře z Hradce Králové, jenž se vrací do běžného života po léčbě leukemie.