Ml. celky finančně podporuje město Sokolov
7.2. 2024 | Klub | Tomáš Bouda
Generální manažer David Soukup před závěrem sezony

Generální manažer David Soukup před závěrem sezony

Po delší době, kdy jsme v mezidobí realizovali jeden rozhovor, přicházíme s dalším sloupkem generálního manažera pana Mgr. Davida Soukupa.

Předně, a stavím to před další dílčí hodnocení, si velmi vážíme toho, jak sezona dosud probíhá. Víme, v jaké konkurenci se pohybujeme, jaké jsou finanční možnosti naše a jaké konkurence. Víme, jakou podporu mají kluby v návštěvnosti, od partnerů a měst, jakou ji mají třeba v mládežnické základně, případně dokonce v akademiích. V kontextu toho všeho musíme pozitivně hodnotit naše současného umístění a dosavadní průběh sezony. Když ale přejdeme k větším detailům, tak mě poslední výsledky mrzí a budeme nakonec velmi zklamáni, jestli ať už základní část nebo následné play off nepřinese úspěch a ztratíme to, co jsme zejména v průběhu první poloviny soutěže vybudovali a na čem celý rok pracujeme.

Teď už prostě ta očekávání máme, chceme uhrát první šestku a chceme uspět v play off. Rozehrané jsme to měli a stále ještě máme výborně a musíme udělat vše proto, abychom to dotáhli. Poslední výsledky a zejména ty v domácím prostředí dobré prostě nebyly. Máme sedm zápasů do konce základní části, cíle jsou jasné, jsou na ně nastaveny i motivační bonusy a co jsme si trošku pokazili v posledních zhruba deseti zápasech to teď musíme zkusit napravit. Je to o naší práci, o práci realizačního týmu, samozřejmě o hráčích a budu moc rád, pokud pomůžou i fanoušci. K tomu je třeba, abychom ten cíl vnímali všichni stejně, věřili mu, a proto ho sděluji i touto formou. Pro úspěch pracuje spousta lidí na všech možných úrovních řadu měsíců, a tyhle dva následující měsíce o výsledku sezony rozhodnou.

Kádr je uzavřený. Posily se na trhu neobjevily, byť jsme se o něco pokoušeli. Další faktorem je, a můžeme to sdělit na rovinu, že na posílení kádru nebyly k dispozici ani žádné výrazné finanční zdroje.

Protože to je sport, tak určitě ustojíme i případný neúspěch, a i přesto pak najdeme asi na současné sezóně dost pozitivního. Co ale v každém případě musí být v závěru sezony vidět, tak to je 100% nasazení, bojovnost, obětavost, koncentrace a týmový výkon a snaha úspěchu dosáhnout.

Tak to je k současnému stavu a ke konci letošního ročníku z pohledu A-týmu. Intenzivně pracujeme na přípravě příštího ročníku. A i zde opět zcela na rovinu sděluji, že máme připraven rozpočet, který by dle našeho názoru zajišťoval kvalitní působení našeho týmu v soutěži. Nikdy nebudeme asi z pohledu objemu financí špičky v lize, nebudeme zcela jistě v tomto parametru ani v horní polovině. Musíme spoustu věcí a úkolů řešit efektivněji a jinak, musíme hledat stále kompromisy. Musíme tomu dát spoustu hodin práce, a i nezištně dost vlastních finančních prostředků. Někde je však hranice těchto možností a bez financí to prostě nejde.

Jak říkám, rozpočet máme připravený, velmi štíhlý a konzervativní a musíme si nyní sednout s vlastníky a s hlavními partnery nad tím, zda ho pokryjeme i na příjmové stránce a nad tím, že nám to dává nadále smysl. To se odehraje v řádu týdnů a podle toho začneme již konkrétně připravovat kroky k další sezoně, aby byla třeba stejně úspěšná jako ta současná. Na tom se musí už nyní opravdu intenzivně pracovat, ačkoli ještě neskončil ani aktuální ročník.

Dorost a junioři vstupují do další a také rozhodující fáze soutěží s cílem, aby se příští rok hrála v Sokolově dorostenecká a juniorská liga. Oba týmy to nebudou mít vůbec jednoduché. Určitě opět oba týmy ocení podporu fanoušků a partnerů.

Velkou radost udělal výsledek dalšího náboru. Ten zájem je fantastický a je úplně jinde než před lety. Všem těm, co pomohli se samotnou náborovou akcí a všem co s nejmenšími dětmi v klubu pracují chci znovu moc poděkovat. Je to radost, a i závazek s hráči nadále kvalitně pracovat, vychovávat je a vytvářet jim dobré podmínky k jejich rozvoji. Hezký článek na našem webu o sportovních třídách jen dokládá, že v této oblasti se opravdu pracuje velmi dobře a daří se. A do tohoto hodnocení můžeme zahrnout také již připravené a avizované termíny pro letní kempy dětí, které se rychle plní zájemci o účast.

O posledním březnovém víkendu, tedy letos o Velikonocích se bude konat další ročník West Bohemia Cup. Turnaje starých gard, kde opět očekáváme kvalitní konfrontaci týmů z regionu se zahraničními účastníky.

Tak to je vše a těším se na viděnou na zimním stadionu nebo okolo hokeje.

Krátké zprávy
18932391/0100
Činnnost mládeže je realizována za podpory:


Hlavní partneři sokolovského hokeje: