11.2. 2024 | A-tým | Redakce
Po reprezentační přestávce přivítáme Kolín

Po reprezentační pauze vstoupíme v pondělí 12.2 od 18.00 zápasem s Kolínem do poslední části sezony.

Vstupujeme do ní ze sedmého místa a stejně tak jako my, tak i většina ostatních týmů v poměrně vyrovnané tabulce hrají o hodně. Nejinak je tomu i u našeho pondělního soupeře. Ačkoli se nachází na jedenáctém místě tabulky s velkou šancí zabojovat o play off a ačkoli ztrácí na Baník nikoli propastných deset bodů, tak z druhé strany je stále reálně ohrožen také sestupem o soutěž níže. Hodně tomu pomohly výsledky z druhé poloviny ledna, kdy kolínští kozlové prohráli čtyřikrát v řadě a do sestupových bojů se pořádně namočili.

Od té doby se výsledkově zvedli a výhry v Jihlavě, doma se Zlínem a po prodloužení v dohrávce s Litoměřicemi jsou určitě cenné. Kolínským by se mohlo dýchat však ještě lépe, kdyby uvedené výhry neproložili porážkami se svými přímými konkurenty. Prohra se Znojmem a s rezervou Pardubic kolínské jistě mrzí.

Kolín je naším prvním soupeřem po reprezentační přestávce již podruhé. První domácí utkání, také po přestávce, se nám nevydařilo a prohráli jsme jej 0:2. V Kolíně se nám proti našemu pondělnímu soupeři zatím letos daří o poznání lépe, když jsme dokázali zvítězit 3:1 a 4:0.

O názor na nadcházející utkání jsme požádali sokolovského obránce Jana Mlčáka: „Po zápase v Třebíči jsme chvíli odpočinuli a pak hned naskočili do tréninkového režimu. Tréninky byly svižné, rychlé, měly velké parametry. Věřím, že jsme se na poslední část sezony připravili nejlépe jak jsme mohli. Zítra nás čeká Kolín a víme, že jsme s nimi po minulé pauze nezačali další část soutěže dobře. Takže zítra to chceme určitě zvládnout za tři body a teď už v každém zápase do konce základní části sbírat body.“