27.2. 2024 | Mládež | Šimon Mlejnek
Dorost po zaváhání znovu zvedl naději na záchranu

Šance na záchranu dorostu v Lize dorostu byly ,po prohře a ztrátě kontaktu s Ústím nad Labem, už jen teoretické, jenže poté je senzačním vítězstvím sedmnáctka s Hvězdou Praha znovu pozvedla.Naděje na body dlouho drželi dorostenci i v Plzni.

HC Slovan Ústí nad Labem 9:1 HC Baník Sokolov
Sestava: Novák, Hengerič - Bečka, Moulis, Hranáč, Hudský, Smatana, Hynek, Milička - Sztolarik, Vykoupil, Skála, Balek, Roštejnský, Dulovec, Mičík, Kratejl
Góly a asistence:
  • 07:53 Vaněk (Šafařovský, Gelhof)
  • 16:07 Gelhof (Buďa, Vaněk)
  • 19:43 Chlouda (Šafařovský, Gelhof) - 5/4
  • 22:35 Smetana (Šafařovský, Horyna) - 4/5
  • 27:50 Smetana (Buďa) - 5/4
  • 31:20 Ekrt (Vesecký)
  • 39:30 Šafařovský (Gelhof, Vaněk)
  • 44:07 Balek
  • 48:20 Gelhof (Horyna, Loukota)
  • 59:32 Horyna
Statistiky: Rozhodčí: Tomáš Mareš - Pavel Beneš, Matěj Malík
                 Tresty: 7:6
                 Vyloučení -2 min.: 7:6
                 Počet diváků: 55

HC Baník Sokolov 4:1 HC Hvězda Praha
Sestava: Novák, (Hengerič) - Fišer, Smatana, Hudský, Hranáč, Hynek, Naď, Bečka, Moulis - Sztolarik, Vykoupil, Skála, Dulovec, Mičík, Kratejl, Beran, Hirth
Góly asistence:
  • 00:27 Dulovec (Kratejl)
  • 11:18 Skála - 4/5
  • 25:07 Smatana (Sztolarik) - 5/4
  • 32:17 Skála (Hranáč) - 4/4
  • 35:32 Ducháček (Cvikl, Štěpánek) - 5/3
Statistiky: Rozhodčí: Šimon Glanc - Lukáš Matys, Matyáš Pastier
                 Tresty: 12:8
                 Vyloučení -2 min.: 6:4, 5 min.: 3:2, do konce utkání (OK): 3:2
               Mimořádné tresty: HC Baník Sokolov: Naď 5+OK (Bitka), Sztolarik, 5+OK (Bitka), Hranáč 5+OK (Bitka). Hvězda Praha: Starikov 2+5+OK (Bitka), Štefík 5+OK (Bitka)
                 Počet diváků: 25

Pilsen Wolves 4:1 HC Baník Sokolov
Sestava: Novák - Fišer, Smatana, Hudský, Hranáč, Hynek, Naď, Bečka, Moulis - Sztolarik, Skála, Dulovec, Mičík, Milička
Góly a asistence:
  • 23:35 Skála (Hranáč)
  • 30:48 Račinský (Popovych, Patejdl)
  • 36:56 Popovych (Patejdl, Petrov)
  • 56:35 Petrov (Šmíd)
  • 58:13 Mlakar (Petrov)
Statistiky: Rozhodčí: Martin Matoušek - Karel Císař, Michal Rubáš
                 Tresty: 6:7
                 Vyloučení -2 min.: 6:7
                 Počet diváků: 22
Ohlas trenéra Petra Neče k zápasům: ,,Pokud bychom ještě měli nějaké ambice vyhnout se baráži, středeční dohrávka s předposledním Ústí nad Labem měla být pro nás zcela klíčovým utkáním sezony. Před zápasem jsme na Ústí ztráceli čtyři body, takže výhra by nás zásadním způsobem vrátila do hry o předposlední místo. V Ústí jsme ale předvedli naprosto žalostný až ostudný výkon. Starší hráči, na něž jsme nejvíce spoléhali, zcela selhali a svou roli v týmu vůbec nezvládli, což jim bylo v šatně po utkání také dost důrazně sděleno.
Zřejmě v důsledku středečního kolapsu či zcela otevřenému zhodnocení utkání v Ústí ze strany nás, trenérů, přišlo ve čtvrtek několik omluvenek, Adam Hanek si navíc v Ústí obnovil zranění. Proti Hvězdě jsme tak nastoupili ve zcela okleštěné sestavě a doplnění o dva hráče deváté třídy. V utkání to ale vůbec nebylo znát, ba právě naopak! Kluci nebývale dřeli a bojovali a zcela po zásluze si připsali vítězství. Nejhorší výkon v sezoně tedy dva dny na to vystřídal výkon suverénně nejlepší, což je pro nás v dosavadním průběhu soutěže dosti symptomatické.
Pokud jsme proti Hvězdě nastoupili ve "slepované" sestavě, do Plzně jsme zajížděli jen se třinácti hráči. Ke zraněným totiž přibyl Kuba Vykoupil a deváťáci měli utkání za svou kategorii. Opakoval se ale scénář z předchozího zápasu. Kluků byl plný led a i na dvě obrany a se třetím útokem tvořeným jen obránci jsme soupeře dokázali tlačit, vytvářet si šance, v obranném pásmu jsme pak hráli jednoduše a opět jsme se mohli spolehnout na v bráně skvěle chytajícího Radka Nováka. Ve druhé části nádherně skóroval Dominik Skála a do šaten před poslední třetinou jsme tak odcházeli s jednobrankovým vedením. Ve třetí třetině jsme měli hned zkraje tři naprosto vyložené šance, ani jednu jsme ale nedokázali proměnit. Naopak nám po náročném programu a vzhledem k počtu hráčů i fyzické převaze soupeře začaly logicky docházet síly, čehož plzeňští využil a zápas nakonec otočil ve svůj prospěch. I tak jsme ale tu hrstku statečných po zápase pochválili. Škoda, že podobně bojovnými výkony jsme se neprezentovali v celé sezóně."