28.2. 2024 | A-tým | Redakce
Jdeme do závěru, Baník se utká s Jihlavou

Chybí poslední dva zápasy základní části. K tomu poslednímu letošnímu venkovnímu vyjíždíme dnesdo Jihlavy, resp. Pelhřimova. Dnes od 17:30 to bude přímý souboj o osmou příčku, zajišťující výhodu domácího prostředí v předkole play-off a také de facto souboj o příčky zaručující vůbec postup do těchto bojů.

Jaká je situace? Vývoj může být různý, tak aspoň několik informací. Nemůžeme skončit lépe než osmí, a ne hůře než dvanáctí. Hrajeme již jen o předkolo play off, kam postoupí týmy ze sedmého až desátého místa. Do play off přímo již postoupit nemůžeme, tam postupuje prvních šest týmů. Sestup se nás již také netýká. Sestupem jsou ohroženy tři týmy, Znojmo, Frýdek-Místek a rezerva Pardubic.

Právě s tou se střetneme doma, v posledním kole soutěže v pátek 1.3. od 17:30 a po tomto zápase bude jasno definitivně.

Nyní je jasné, že i poslední kolo bude ještě rozhodovat a bez ohledu na výsledek dnešního zápasu může ještě vše měnit. Případná dnešní výhra za tři body, by nám dala jistotu postupu do předkola play off. Naopak prohra by znamenala ztrátu šance na osmé místo, a tedy ztrátu šance na případný třetí zápas předkola v domácím prostředí. V případě rovnosti bodů v konečné tabulce pak rozhodují vzájemné zápasy. S Jihlavou a Pardubicemi je máme horší, naopak se Slavií a Kolínem lepší.

Baník odjíždí do Jihlavy vcelku kompletní. Jak vidí utkání a závěr sezony Petr Hamalčík? „Je dobře, že vše máme ve svých rukách. Cíl je teď jasný. V úrovni naší hry vidím konečně vzestupnou tendenci. Jihlava je pro nás nepříjemný soupeř. Máme s nimi zatím tři prohry. Ale s Porubou to bylo za bod, tak teď to bude už za tři.“