Ml. celky finančně podporuje město Sokolov
25.3. 2024 | A-tým | Tomáš Bouda
V Baníku zůstávají útočné opory

V Baníku zůstávají útočné opory

HC Baník Sokolov podepsal nové smlouvy s útočníky Tomášem Vracovským a Vojtěchem Tomečkem, kteří v uplynulé sezoně byli hlavními pilíři týmu.

Dva nejproduktivnější hráči Baníku z uplynulé sezony budou na západě Čech pokračovat. Tomáš Vracovský a Vojtěch Tomeček podepsali nové smlouvy a budou patřit mezi opory týmu i nadále.

Tomáš Vracovský je již stálicí Baníku, sezona 2024/2025 bude pro něj jeho sedmá v dresu se sokolem na hrudi. Mezitím si oblíbený „Vráca“ odskočil jen na 24 zápasů do mateřské Plzně a na krátké hostování ve Slavii. Jinak ale patří mezi nejproduktivnější hráče Baníku v Chance lize a stejně tak je důležitým článkem i v kabině, která byla i jedním z důvodů, proč Tomáš Vracovský v Sokolově pokračuje. „Rozhodl jsem se prodloužit smlouvu, protože mi přišla hezká nabídka. Dále jsme si s trenérem řekli, co ode mě očekává na příští rok a má ve mně důvěru, což je pro mě důležité a jsem za to rád. A pak jsem se rozhodl v Sokolově pokračovat i kvůli klukům v kabině. Jádro by mělo zůstat, a to je pro mě také důležité, asi i nejvíc,“ řekl ke svému prodloužení smlouvy Tomáš Vracovský.

„Tomáš v letošní sezoně prokázal, že je klíčovou postavou našeho týmu - jak v přesilové hře, tak v oslabení a byl velkým tahounem našich výkonů po celou sezonu. Jeho přínos na ledě je klíčový a byl mezi prioritními hráči, se kterými jsme se chtěli dohodnout a mít je v týmu. Jsem rád, že i přes nabídky z jiných týmů upřednostnil setrvání v Sokolově a počítáme s ním jako s klíčovým útočníkem,“ přidal své vyjádření k prodloužení kontraktu hlavní trenér A-týmu Tomáš Mariška.


Pokračovat v Sokolově bude i Vojtěch Tomeček, který podepsal smlouvu hned na dva roky. Nejproduktivnější hráč Baníku v sezoně 2023/2024 (12+22) má na svém kontě i přes 400 startů v nejvyšší soutěži, a kromě startů v mládežnické reprezentaci má i dva starty za seniorský národní tým.

Do Baníku přišel Vojta před sezonou 2023/2024 a zařadil se mezi opory týmu. V průběhu sezony pak postupně stoupal v žebříčku produktivity, až nakonec v celém týmu nasbíral nejvíce bodů. Velkou část pak tento útočník zaznamenal v poslední čtvrtině, kdy byl jedním z mála pravidelně bodujících hráčů.

„Jsem rád, že jsme se dohodli na další spolupráci s Baníkem. Uplynulá sezona mě moc bavila, ale velká škoda toho závěru. Věřím, že to bude příští sezonu lepší. Měli jsme skvělou partu kluků v kabině, proto jsem rád, že budu pokračovat,“ sdělil po podpisu smlouvy Vojtěch Tomeček.

„Vojtu znám dlouhodobě a věřil jsme, když k nám přicházel, že je to nadstandartní střelec a bodový hráč. Na začátku sezony se trochu sžíval s Chance ligou, ale minimálně v druhé polovině soutěže byl tahounem našeho týmu a prokázal to, co jsme od něj očekávali. Věřím, že v další sezoně dokáže být ještě produktivnější a pomůže našemu týmu k lepšímu výsledku. Zájem o jeho pokračování byl z obou stran a domluvili jsme se rovnou na 2 roky,“ popsal situaci ohledně zkušeného útočníka trenér Tomáš Mariška.


Baník si tak po odchodu Jaromíra Kverky zajistil zbývající útočníky z první formace, na kterých i nadále hodlá stavět. „Dohodnout se s těmito dvěma hráči bylo naší prioritou a pracovali jsme na tom delší dobu. Jsme rádi, že budou v další sezoně součástí našeho týmu a jsme přesvědčeni, že svými výkony na ledě i mimo něj budou základním jádrem našeho mužstva,“ doplňuje Tomáš Mariška, jenž v klubu působí rovněž i jako sportovní manažer.

Již brzy budou oznámeny i další podpisy.

Krátké zprávy
18932391/0100
Činnnost mládeže je realizována za podpory:


Hlavní partneři sokolovského hokeje: