15.4. 2024 | Mládež | Roman Kořinek
Malí hokejisté Baníku Sokolov ovládli turnaj v Bílině, soupeři byli bez šancí

Dvě žákovské kategorie Baníku Sokolov odehrály o víkendu velmi povedený turnaj v Bílině. Do bojů o poháry zasáhli hráči ročníku 2016 a 2017 a ani v jedné kategorii nenašli přemožitele. Obě družstva dokázala s přehledem přehrát soupeře z Bíliny, Loun a Litvínova.

Vyrovnanější turnaj sehráli žáci ročníku 2016, kteří porazili Louny a těšili se na měření sil s Litvínovem. V tomto duelu ukázali hráči Baníku bojovné srdce, neboť ještě v polovině zápasu prohrávali o dvě branky. „Pak jsme ale zabrali a zápas otočili. Nakonec jsme o dvě branky vyhráli a mohli se radovat z cenného skalpu. Vítězství v celém turnaji jsme pak potvrdili v utkání s domácí Bílinou,“ popsal průběh turnaje kouč sokolovské mládeže Ivan Říha.

O rok mladší žáci prošli turnajem bez větších problémů a zcela zaslouženě si na krk pověsili zlaté medaile. Zlato by si zasloužili také rodiče a příbuzní sokolovských hráčů, kteří na tribuně bílinského stadionu vytvořili oběma týmům skvělou fanouškovskou kulisu.

„Opravdu chválím nejen děti, ale i rodiče za přístup k tomuto turnaji a podporu. Co se týká hodnocení výkonu našich hráčů, tak vidím jednoznačnou výhodu v zapojení těchto kategorií do projektu hokejových tříd. To nám umožňuje trénovat čtyřikrát týdně, což se v tomto věku projevuje zejména v kvalitě bruslení. Vítězství nás ale nesmí ukolébat, ale naopak povzbudit do další práce, neboť stále máme na čem pracovat a co zlepšovat,“ doplnil spokojený trenér Baníku.