13.5. 2024 | A-tým | Roman Kořinek
Baník se v přípravě střetne s Energií a mužstvy druhé české a německé ligy

Zatímco hokejisté Baníku Sokolov polykají dávky letní přípravy, vedení klubu ve spolupráci s trenéry sestavilo kalendář přípravných zápasů. Bude jich celkem devět a tradičně se odehrají v srpnu a na začátku září.

Prvním soupeřem Baníku v přípravě na novou sezonu bude karlovarská Energie. „Extraligové Karlovy Vary jsou naším partnerským klubem a vzájemné zápasy jsou vždy divácky velmi atraktivní. Energii přivítáme doma ve čtvrtek 8. srpna v 18 hodin,“ říká kouč Baníku Sokolov Tomáš Mariška.

O dva dny později zamíří hokejisté Sokolova do Německa, kde se střetnou s vítězem tamní druhé ligy, který sídlí v Regensburgu. Ve čtvrtek 15. srpna si to sokolovští hráči rozdají s chomutovskými Piráty, kteří jsou prvoligovým nováčkem, poté co v napínavém a na sedm zápasů hraném finále porazili Havířov.

„Myslíme si, že Chomutov bude mít pro nadcházející sezonu velmi silný tým a jsme rádi, že s nimi změříme síly už v přípravě. V pátek 16. srpna sehrajeme čtvrtý přípravný duel v Chebu, který hraje druhou ligu a je rovněž naším partnerským klubem,“ pokračuje trenér Baníku.

Dalším německým celkem, který se v přípravě postaví mužstvu Baníku, je tým z Weidenu. Mužstvo si v uplynulé sezoně vybojovalo postup do druhé německé ligy a mělo by rovněž disponovat kvalitním kádrem. Zápas proti Weidenu je naplánován na 20. srpna a hrát se bude na sokolovském zimním stadionu.

„Předposlední domácí přípravný zápas sehrajeme 22. srpna s Litoměřicemi. Generálkou na nový soutěžní ročník pak bude zápas s dalším účastníkem německé druhé ligy, mužstvem Deggendorferu, proti kterému nastoupíme ve čtvrtek 5. září,“ dodal Tomáš Mariška s tím, že 27. srpna nastoupí jeho tým v Litoměřicích a 3. září v Chomutově.

Přípravná utkání na sezonu 2024/2025:

8. srpna HC Baník Sokolov - HC Energie 18 hodin

10. srpna EHC Regensburg – HC Baník Sokolov 17 hodin