23.5. 2024 | A-tým | Roman Kořinek
Trenéři Baníku jsou s průběhem prvního měsíce letní přípravy spokojeni

Hokejisté Baníku Sokolov mají za sebou první čtyři týdny letní přípravy, která nezvykle probíhá na dvou místech. Hráči tráví tři tréninkové jednotky v Sokolově a dvě v Karlových Varech, kde mimo jiné využívají i ledovou plochu v KV Aréně.

„Celý první měsíc jsme cílili na objemovou část a to se nám povedlo. S přístupem hráčů jsme spokojeni. Kluci pracují podle našich představ a celé období se obešlo bez vážnějších problémů,“ říká kouč Baníku Sokolov Václav Eismann.

Tým trénuje jednofázově v pondělí, ve středu a v pátek v areálu Baníku Sokolov. Úterý a čtvrtek využívá zázemí KV Arény a to včetně ledové plochy. O kondiční stránku se stará trenérka karlovarské juniorky Magda Magner společně s druhým koučem Baníku Tomášem Mariškou.

„Jsme rádi, že se nám vyhýbají zranění a až na pár drobných šrámů je tým zdravotně v pořádku. Na konci května nás čeká soustředění, kde se bude trénovat dvoufázově a budeme mít prostor i na regeneraci. Soustředění se uskuteční ve Františkových Lázních,“ doplňuje Tomáš Mariška.

Druhá polovina letní přípravy bude podle trenérů intenzivnější než ta první. Rozdělení týdenních cyklů ale zůstane stejné až to až do 28. června. Poté budou mít hráči i trenéři dovolenou a od 17. července již bude probíhat příprava na sokolovském ledě.

„Letní přípravu si v polovině června zpestříme závody na dračích lodích, které se budou konat na koupališti Michal. Naším soupeřem na vodní hladině bude tým karlovarské Energie,“ doplňuje Václav Eismann.

Závody dračích lodí se na sokolovském koupališti MIchal konají 15. června a vedle samotného sportovního klání bude připraveno i setkání s hráči sokolovského A týmu a jejich autogramiáda.