6.6. 2024 | Mládež | Roman Kořinek
Na nejmenší hokejisty Baníku čekal víkend plný her a zábavy na Stříbrné

Hokejové naděje sokolovského Baníku narozené v letech 2015 až 2017 prožily s trenéry celý víkend na chatě na Stříbrné. Tam je čekal nabitý program, který se zdaleka neskládal pouze z tréninkových aktivit.

„U našich přípravkových kategorií samozřejmě nevnímáme soustředění jako vrchol letní přípravy a nabírání kondiční stránky na sezónu, ale chceme se dětem věnovat nad rámec běžných aktivit a čistě tréninkových činností. Proto jsme jim připravili pestrý víkend, během kterého například samy vařily. S mladší skupinou jsme absolvovali procházku do Kraslic, kde jsme na náměstí sledovali semifinálové utkání našich hokejistů proti Švédsku,“ popisuje trenér mládeže Baníku Sokolov Pavel Hubáček.

Podle jeho dalších slov jsou takové víkendy pro děti velmi důležité, neboť většina z nich tráví málo času s kamarády venku a v přírodě. V dnešní době se jedná o ohromně potřebný čas, během kterého si děti společně hrají a vytváří si kamarádské vztahy.

„Musím všechny děti pochválit. Vše zvládly výborně a splnily naše přesvědčení, že i přes věk od sedmi do devíti let, nebude žádný problém s nimi odjet na celý víkend. Snažíme se jim věnovat co nejvíce a poznáváme je i na různých akcích mimo led a zimní stadion. Když jsme s trenéry pozorovali, jak vzájemně spolupracují, jak si dokáží i neorganizovaně hrát a trávit čas, tak nás to naplňovalo radostí. Jsem přesvědčen, že právě podobné aktivity nad rámec čistě hokejových tréninků jsou malé dílky puzzlí, které během let zapadnou a velmi pomůžou nejen v hokejovém životě,“ dodal Pavel Hubáček.