HC Klatovy "B"
Rozhodčí: Tolar - Rovaš, Schmiedt, tresty: 7:9
Vyloučení - 2 min.: 7:9
Počet diváků: 85
  • 05:29 Vizinger (Bouček)
  • 13:41 Brtník Jan (Babka, Hochman)
  • 28:37 Blecha (Ondrejka, Navrátil)
  • 41:03 Zbránek (Račanský, Novák O.)
  • 45:54 Zbránek (Koco, Račanský)
  • 47:27 Vondryska (Hochman)
  • 56:55 Vizinger (Bouček)
Domažlice - Nejdek 7:3
Soupiska HC Klatovy "B"

Rückl (Brtník)

Fait, Stupka, Topinka, Bouček, Rajal, Hochman

Vondryska, Vizinger, Brtník Jan, Valečka, Kucharík, Pitel, Kuželík, Čuban, Babka

Trenér:

Jiří Veverka

B-tým první zápas předkola play-off prohrál o gól

První zápas předkola play-off dopadl lépe pro klatovský tým, který o svém vítězství rozhodl v 57. minutě. Baník tak v odvetě musí vyhrát a být úspěšný v prodloužení.

Do Klatov odjel Baník se třemi pětkami, v početné sestavě nastoupili i domácí, kteří si v první třetině vypracovali dvougólový náskok zásluhou Vizingera a Jana Brtníka. „Do zápasu jsme nevstoupili nejlépe a první třetinu jsme nepředváděli úplně nejlepší výkon. Moc šancí jsme si nevytvořili, a i když jich soupeř taky moc neměl, tak po individuálních chybách jsme na konci třetiny prohrávali 2:0,“ popsal úvodní dějství útočník Radim Zbránek

Ve druhé třetině padl jediný gól, který měl na svědomí Josef Blecha, po asistencích Ondrejky a Navrátila. „Druhou třetinu jsme začali daleko lépe. Měli jsme víc ze hry a víc šancí. Pak domácím neuznali gól, protože tomu předcházel faul. V té přesilovce se prosadily naše mladé pušky a konečně jsme prolomili tu nulu na tabuli, což nás nakoplo ještě víc,“ pokračoval v hodnocení zápasu Radim Zbránek.

A právě on na začátku třetí třetiny strhnul vedení na stranu Baníku dvěma góly ve 42. a 46. minutě. Jenže vyrovnáno bylo vzápětí, když přesilovou hru využil Vondryska. A na vyloučení Baník i doplatil, neboť ve třetí třetině obdržel hned sedm dvouminutových trestů. A po jednom z nich padnul i rozhodující gól, který byl připsán Vizingerovi. „Ve třetí třetině jsme pokračovali ve výkonu a podařilo se nám obrátit zápas na naši stranu, ale místo abychom dál hráli hokej, který nám pomohl k obratu, tak přišla řada asi sedmi vyloučení a do konce zápasu jsme hráli ve 4 nebo ve 3. To vyústilo nejdřív ve vyrovnání a pak v nešťastný vlastní gól, který byl nakonec rozhodující,“ řekl ke třetí třetině střelec dvou gólů.

Baník tak první utkání předkola play-off prohrál a v odvetě musí zvítězit po šedesáti minutách, aby se pokračovalo v následném prodloužení o zlatý gól. Rozdíl ve skóre v této sérii nehraje roli. „Nic není ale ztraceno. Musíme si z toho vzít ponaučení, protože takhle se play-off hrát nedá a doma musíme zabrat hned od začátku, být disciplinovaní a udělat maximum, abychom postoupili dál a sezónu ještě na chvíli protáhli,“ je si vědom Radim Zbránek.

Odveta předkola play-off Krajské ligy Plzeňského a Karlovarského kraje se hraje na sokolovském zimním stadionu v neděli 26. 2. od 17:45.