PVVVP
Počet diváků: 60
  • 04:46 Klíma
  • 14:17 Račanský (Beer)
  • 31:28 Račanský (Zbránek)
  • 59:25 Račanský (Zbránek, Beer)
Domažlice - Tachov 19:3
Třemošná - Rokycany 6:5
Klatovy "B" - Mar. Lázně 10:2

Trenér:

Jiří Veverka

B-tým v derby porazil Nejdek a přeskočil ho v tabulce

Ve 14. kole Krajské ligy mužů zvítězil Baník v derby nad Nejdkem 4:2. Hattrickem se blýsknul Petr Račanský, po dvou asistencích zaznamenali Dominik Beer a Radim Zbránek.

V souboji o třetí příčku Krajské ligy se obě mužstva sešla v solidních počtech. Hosté dorazili i s několika bývalými hráči Baníku včetně matadora Reného Hromádky.

Vedení se ujal Baník, když se v oslabení prosadil Josef Klíma. Jenže jednogólový náskok Baníku nevydržel dlouho. Nejdek v sedmé minutě vyrovnal zásluhou Tomáše Jakubala. Do šaten však odcházel Baník znovu s těsným náskokem. Byl to Petr Račanský, který skóroval taktéž v oslabení.

Ve druhé třetině padl pouze jeden gól a bylo to znovu Petr Račanský, který zvýšil na 3:1. Nejdek se však nevzdával, měl více ze hry a ve 43. minutě bývalý baníkovec Tomáš Jakubal snížil na rozdíl jednoho gólu. Ačkoliv měl Nejdek i nadále převahu, další gól již nevytěžil.

Naopak v poslední minutě do prázdné branky skóroval opět Petr Račanský, který tak dovršil hattrick. Asistence (shodně druhé v utkání) si připsali Dominik Beer a Radim Zbránek. „Zápas byl těžký od první sekundy. Nejdek je silný soupeř a byl i hokejovější, tlačil nás, ale měli jsme víc štěstí a podařilo se nám dát víc gólů z těch pár šancí co jsme měli,“ přiznal sílu soupeře útočník Radim Zbránek.

Baník tak podruhé v sezoně Nejdek porazil a přeskočil ho v tabulce, nyní béčku patří třetí příčka. „Umístění je určitě příjemné, protože spousta lidí před začátkem sezóny tvrdila, že budeme hrát letos spodní polovinu tabulky, ale ještě zbývá několik zápasů, takže se nesmíme uspokojit a šlapat do toho pořád dál,“ pokračuje štírek z útočných řad B-týmu.

Radim Zbránek je jedním z mála hráčů, kteří nejsou sokolovskými odchovanci, přesto tento trenér do týmu zapadnul.„Hraji tady druhou sezónu v řadě, máme dobrou partu kluků a řekl bych, že na Morávaka jsem zapadl docela dobře,“ dodává dobře naladěný útočník.

Jak již bylo řečeno, B-týmu patří třetí příčka v tabulce. Dvojice Račanský – Zbránek je pak i na čele individuálních statistik. Petr Račanský je prozatím nejproduktivnějším hráčem celé soutěže, ale mezi lídry patří i Radim Zbránek, který je na sedmén místě v bodování soutěže. „Lídr? Já? Kdo by byl řekl, při mojí výšce a váze,“ směje se Radim Zbránek a pokračuje. „Je příjemné sbírat body a s Rajčetem si výborně rozumíme. Jak řekl minule, umíme se najít kolikrát i poslepu a jsem rád, že nám to zatím lepí. Snad to vydrží i do play off. Ale jen statistiky lídra nedělají, takže jestli jsem lídr, je spíš otázka na mé spoluhráče. Ale nevím, jestli bych chtěl slyšet ty odpovědi,“ dodává s úsměvem bývalý trenér mládeže Baníku.

B-tým hraje soutěž především na partu. A tak nesmí chybět ani popichování mezi hráči. Radim Zbránek sice nejmenuje, ale přidává jednu z mnoho perliček z kabiny, respektive ze společné komunikace. „Hoši omlouvám se, dneska to nedám“…, vzápětí přichází odpověď: „Nevadí, trénink byl včera!“

I tak to v týmu B-tým probíhá… A zatím úspěšně…