Ml. celky finančně podporuje město Sokolov Partnerský klub HC Energie Karlovy Vary
6.10. 2018 | A-tým | Tomáš Bouda
Jdeme na hokej, Baník vyzve Nymbruk

Poprvé v sezoně vychází domácí zápas Baníku na sobotu. A po volnu v 7. kole dojde také k prvnímu měření sil se skupinou Střed. Do Sokolova míří NED Hockey Nymburk, tedy soupeř, se kterým se Baník naposledy střetnul v roce 2015.

Baníku start do nové sezony vyšel náramně. V šesti zápasech nasbírali Západočeši plný počet 18 bodů a také impozantní skóre 41:12. V posledním domácím utkání Sokolov udržel čisté konto, když porazil Děčín jednoznačně 5:0.

K zápasu bez inkasovaného gólu nebyl Baník daleko ani minulou sobotu, kdy se utkal v Praze s místní Kobrou. Jeden inkasovaný gól však plně vynahradilo jedenáct branek nastřílených do sítě soupeře.

Baník v současné době nastupuje téměř v kompletní sestavě, tedy až na dlouhodobě zraněného Tomáše Kvapila, který se snad do tréninku na ledě zapojí na konci října a nově také bez Matěje Zadražila, který bude měsíc působit v prvoligových Litoměřicích.

Kanadskému bodování pak vládnou posily Jakub Vrána s Lubomírem Kovaříkem, kteří nasbírali 13 resp. 11 kanadských bodů. V závěsu pak je právě Matěj Zadražil, který je se sedmi góly nejlepším střelcem týmu.

Nymburk, který je veden ve skupině Střed, vstoupil do soutěže dvěma porážkami s Jabloncem a Vrchlabím. Následovaly ale výhry nad Trutnovem, Dvorem Králové i Letňany. Naposledy však NED Hockey prohrál 5:2 derby v Kolíně.

V sezoně 2017/2018 skončil Nymburk ve své skupině na šestém místě.

Kádr Nymburka je pro Baník tak trochu neznámou. Přeci jen poslední vzájemný zápas s tímto celkem se datuje k prosinci 2015. Přesto v sestavě soupeře ale nalezneme známá jména. Nejzkušenějším hráčem je obránce Ondřej Kříž (43 let), který nastupoval v extralize za Kladno a Znojmo. Ve vyšší soutěži nastupovali například i Tomáš Tržický (obránce – Benátky), Ivan Ďurač (útočník - Mladá Boleslav), Petr Wiencek (útočník – Benátky). Fanouškům Sokolova jsou pak dobře známí Jan Stehlík a především Jakub Loučka, kteří působili v Klášterci.

Do Sokolova tak přijede zcela jistě zajímavý soupeř a zajímavé určitě bude i měření sil mezi týmy Severu a Středu. Doufejme, že v tom sokolovském duelu bude úspěšnější tým ze severní skupiny…

Utkání HC Baník Sokolov – NED Hockey Nymburk se hraje v sobotu 6. 10. 2018 od 17.30 hodin.

Festival Za sluncem na koupališti Michal (23. 8.) s našimi hokejisty se blíží. V předprodeji stojí vstupenka 699 Kč, na místě pak 799 Kč.
Pokud však na sekretariátu HC Baník Sokolov (po předchozí domluvě na tel. 606 963 871) nebo v trafice v OD Ural u pana Korela předložíte nebo si zakoupíte permanentní vstupenku na HC Baník Sokolov na sezonu (2019/20), tak si zároveň můžete zakoupit i lístek na festival Za Sluncem za 450 Kč.
Na festivalu vystoupí Kryštof, Mirai, Support Lesbiens a další. Kromě autogramiády se budou křtít také nové dresy jak HC Baník Sokolov, tak i HC Energie Karlovy Vary.
a nastupuje jako hlavní trenér u A-týmu HC Stadion Cheb. Klub tímto děkuje za odvedenou práci a přeje štěstí v novém působišti. V HC Baník Sokolov tak dochází ke změnám u juniorů a dorostu. Hlavním trenérem juniorů bude Petr Holejšovský, asistenty Jiří Parkmann a David Hruška. Hlavním trenérem u dorostu bude Jiří Parkmann, asistentem Miroslav Diblík.
Rozpis ke stažení
Více - ZDE, plakát - ZDE
Bez utkání A-týmu v pondělí (doma)
Bez utkání A-týmu ve středu (doma)
S utkáním A-týmu v pondělí (doma)
Srpen - 0. týden
Srpen - 1. týden
Srpen - 2. týden
Srpen - 3. týden
Srpen - 4. týden
Ke stažení zde
Přípravné utkání s Kadaní, které se mělo hrát v úterý 27.8.2019 v Nejdku se z technických důvodů překládá na led soupeře.

Hokejisté Sokolova se tento týden budou připravovat v tréninkové hale KV Areny.

K try-outu bylo pozváno 37 hráčů, včetně Kristiána Reichela, hráče Manitoby v AHL, kterému bylo umožněno trénovat s Baníkem.

Na ledě se představí hned několik mladých hráčů, někteří nastupovali v zámoří či v jiných evropských soutěžích. Na try-outu se objeví i někteří hráči, kteří za Baník již nastupovali v minulosti či proti Sokolovu hráli ve druhé lize.

Ze současného kádru se omluvili pouze Patrik Kadeřávek, Tomáš Kvapil, Lubomír Kovařík a karlovarský junior Daniel Zavřel.

Mezi brankáři by se měli představit Ondře Kuchař, Jakub Kašpar a David Fečo.

Chance ligu začneme u dalšího nováčka. Baník odstartuje první ligu na ledě ex-ligového Chomutova ve středu 11.9. 2019. Již nyní zvažujeme možnosti hromadného výjezdu.

V termínu okolo 17.6. pak budou v prodeji permanentní vstupenky. Informaci upřesníme, stejně jako brzy přineseme kompletní rozpis zápasů!

ČT 08.08.2019 17.00: HC Slovan Ústí nad Labem – HC Baník Sokolov
PO 12.08.2019 11.00: HC Energie Karlovy Vary – HC Baník Sokolov
ČT 15.08.2019 17.00: HC Baník Sokolov – HC Stadion Litoměřice (v Ostrově)
PO 19.08.2019 18.00: HC Benátky n. Jizerou – HC Baník Sokolov