Ml. celky finančně podporuje město Sokolov
24.3. 2021 | A-tým | Tomáš Stehlík
Nové smlouvy mají Adam Křemen s Vojtěchem Kropáčkem

Nové smlouvy mají Adam Křemen s Vojtěchem Kropáčkem

Baník nadále pracuje na uzavírání kontraktů na příští sezonu. Jistých je již šest hokejistů, naposledy se na pokračování v žlutočerných dresech domluvili útočníci Adam Křemen a Vojtěch Kropáček.

Působení obou mladých forvardů je výsledkem spolupráce s karlovarskou Energií, respektive pražskou Spartou. Adam Křemen zůstává nadále kmenovým hráčem Karlových Varů, stejně tak Vojtěch Kropáček nadále patří Spartě. Smlouvu se střídavými starty však mají podepsanou v Baníku.

Čerstvě dvacetiletý Křemen hrál v Sokolově už v sezoně 2019/20, kdy tu nastoupil ke 32 zápasům a připsal si v nich osm kanadských bodů za čtyři branky a stejný počet asistencí. V nedávno skončeném ročníku si připsal dalších 17 startů za Baník (12 v základní části a 5 v předkole play off), zaznamenal celkem pět bodů za dvě trefy a tři nahrávky. Jeho nejdůležitějším gólem byl ten v prodloužení prvního utkání předkola play off Chance ligy v Litoměřicích. Adam pravidelně nastupuje za mládežnické reprezentační výběry a má za sebou už také 14 startů v Tipsport extralize.

Pro sparťanského odchovance Vojtěcha Kropáčka byla sezona 2020/21 první v dresu Baníku. V Chance lize odehrál 28 zápasů, v kolonce kanadských bodů má součet 8, vstřelil šest branek a na dvě přihrál svým spoluhráčům. Útočník, který brzy oslaví 21. narozeniny nastoupil také ve všech utkáních série s Litoměřicemi, ve vyřazovacích bojích si však bod nepřipsal.

Krátké zprávy
Dárcovské centrum v sokolovské nemocnici podruhé přivítalo zástupce našeho klubu, kteří pomohli darováním krevní plazmy. Na transfuzní oddělení ve čtvrtek 25. března dorazili Tomáš Rohan, Petr Přindiš, David Fečo a generální manažer David Soukup. Svou plazmu chtěl nabídnout také Adam Rulík, který však kvůli zlomenině, se kterou dohrával předkolo, darovat nesměl. #baniknejenhokej
Na našem webu je pro vás připravená nová rubrika "Ptejte se". Své dotazy a náměty můžete posílat na mail redakce@hcsokolov.cz. Odpovídat bude generální manažer David Soukup a odpovědi na své dotazy najdete v sekci "Fanzone" - "Ptejte se".
Baník do konce sezony již nebude moct využít služeb Michala Houdka (Plzeň), Martina Osmíka (K. Vary), Tomáše Vildumetze (K. Vary), kteří v rámci střídavých startů nastoupili po 15.2. v extraligovém zápase. Ze stejného důvodu nemohou již nastoupit ani Martin Jandus (Sparta), Martin Weinhold (K. Vary), Dalimil Mikyska (K. Vary).
Od středy 24. února do soboty 27. února čeká českou reprezentační osmnáctku další přípravný kemp před Mistrovstvím světa. V nominaci Jakuba Petra nechybí kromě obránce Marka Chvátala a útočníka Dominika Rymona ani další hokejisté, kteří prošli Baníkem - Patrik Hamrla a Jiří Ticháček.
MŠMT Činnost klubu byla v roce 2018 podporována z dotace MŠMT Program VIII - Organizace sportu ve sportovních klubech, č. rozhodnutí 502017_8_0465 (evidenční číslo projektu: SPORT-VIII-1282/2017). Dotace byla použita na zajištění činnosti klubu, zejména pak na zajištění trenérů pro mládežnické kategorie a materiál (výzbroj a výstroj).