26.7. 2021 | A-tým | Tomáš Bouda
Baník je na ledě i s novými tvářemi

Více než 30 hokejistů se hlásilo trenérovi Martinovi Štrbovi na prvním tréninku před novou sezonou.

HC Baník Sokolov je zpátky na ledě. I s novou posilou Janem Novákem zahájil Baník přípravu před sezonou 2021/22. Na ledě se na prvním tréninku objevilo 31 hokejistů, kteří byli rozděleni na dvě party. O jednu se na hřišti a v posilovně staral kondiční trenér Vojtěch Šik, druhá polovina hráčů pak polykala první tréninkové dávky na ledové ploše. Ačkoliv úplná premiéra to nebyla, baníkovci mohli již v minulém týdnu docházet k dobrovolným tréninkům, čehož využívala vždy více než dvacítka hokejistů.

Martin Štrba se svými asistenty Petrem Holejšovským a Davidem Fečem tak na prvním oficiálním tréninku mohli začít pěkně zhurta. Celý trénink proběhl ve vysokém tempu a nasazení. Na ledové ploše se vystřídaly obě party, odpoledne se pak hráči sešli na společném tréninku na ledě, neboť zpočátku bude Baník trénovat dvoufázově.

Na prvním tréninku se objevily i některé staronové tváře. Karlovy Vary uvolnily pro Baník hned čtveřici hráčů. Znovu se tak po sokolovském ledě proháněl Petr Vodička, jenž naposledy nastupoval v Třebíči, i obránce David Tureček s útočníkem Vítem Jiskrou, kteří za Baník nastupovali již v minulé sezoně. Čtvrtým hráčem je novic Radek Pořízek, který dříve nastupoval za Porubu a předtím v Havířově. Na try-outu je pak slovenský útočník Marek Sloboda, který naposledy působil ve slovenské nejvyšší soutěži v Bánské Bystrici. Třiadvacetiletý útočník v minulosti odehrál i dvě sezony v KHL za Slovan Bratislava.

Tréninku se pak zúčastnila i většina ohlášených posil, další hráči na try-outu, kteří již absolvovali letní přípravu a také skupina juniorů. Hráči pražské Sparty se do tréninku budou zapojovat postupně v průběhu přípravy.

První přípravné utkání čeká Baník hned ve čtvrtek 29. července od 18:00 hodin.

Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.
Aktualizace (8.9.2021):
JUNIOŘI:
Sokolov - Klášterec 4:3
Sokolov - Třemošná 1:8 (fotografie)
Most - Sokolov 5:3
Sokolov - Tábor 3:1 a 0:2 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Sokolov - Třemošná 2:0 a 0:1 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Klášterec - Sokolov 4:7
Sokolov - Most 3:0
Kadaň - Sokolov 6:9
Sokolov - Kadaň 2:4

DOROST:

Sokolov- Třemošná 2:6  (fotografie)
Sokolov - Drážďan 2:6
Most - Sokolov 2:10
Vlašim - Sokolov 3:4
Kadaň - Sokolov 0:4
Plzeň Wolves - Sokolov 4:1
Sokolov - Most 4:1
Sokolov - K. Vary 12:4

9. třída:
Třemošná - Sokolov 2:3
Trenér Marek Brzobohatý: Deváťáci hráli velice vyrovnaně, po celou dobu utkání vedli. Zbytečnými vyloučeními v poslední třetině dali soupeři šanci na možný lepší výsledek, to se však nestalo a vezou v krátké době podruhé z Třemošné vítězství o jednu branku.

7. třída:
Třemošná - Sokolov 8:4
Trenér Marek Brzobohatý: Baníkovští sedmáci dlouho drželi krok se skvěle kombinujícím soupeřem, kdy na konci druhé třetiny byl stav 4:3. Jejich bojovnost a nasazení dělalo soupeři velké problémy. Do posledního dějství chtěli baníkovci pokračovat ve stejným tempu, leč přestávka a únava si vybrala daň a nakonec utkání skončilo v poměru 8:4.

Reprezentační dvacítka má za sebou povedený turnaj v Hodoníně a byli u toho i hráči, kteří ještě v nedávné době oblékali dres Baníku Sokolov. Svěřenci Karla Mlejnka uspěli proti Finsku 3:0 (druhý gól dával Jakub Konečný, nahrával mu Lukáš Stehlík), poté deklasovali poměrem 9:3 Švédsko (Lukáš Stehlík 1+1, Michal Gut 1+2, Jakub Konečný 1+2) a celkovému triumfu nezabránila ani závěrečná prohra s Ruskem 3:4 (Michal Gut a Lukáš Stehlík po gólu, Jakub Konečný asistence).

Součástí reprezentačního výběru byli také Tomáš Urban a Jiří Ticháček. Mezi náhradníky byli připraveni brankáři Oldřich Cichoň a Patrik Hamrla. Výborný výsledek české juniorské reprezentace a neméně dobrý obraz sokolovského hokeje.

Kompletní výsledky turnaje, tabulku a fotogalerii najedete na webu Českého hokeje.