Ml. celky finančně podporuje město Sokolov
14.8. 2021 | Projekty | Tomáš Bouda
Přednášky Martina Hostáka se zúčastnili i hráči A-týmu

Přednášky Martina Hostáka se zúčastnili i hráči A-týmu

Rámec Life skills měl tentokrát přesah i přes mládež. Přednášky s Martinem Hostákem se zúčastnili i hráči A-týmu.

Zajímavou přednášku na téma finanční gramotnost a investování si vyslechli i hráči A-týmu. Že toto téma není v kabině cizí potvrdil Vojtěch Kropáček. „Náš tým je v tomhle zrovna takový jiný asi, jelikož my přijdeme do šatny a hodinu si povídáme co, jak a kam investovat, takže velkou část věci jsme už věděli předem“. Přesto útočník Baníku tuto besedu uvítal. Byla to zajímavá přednáška a určitě v ní zaznělo pár zajímavostí, o kterých jsem nevěděl, jako například že můžeme investovat do části veteránů,“ pokračuje hráč, jenž kariéru spojil také s vysokou školou.

Podobné přednášky mají význam především pro hráče, kteří jsou na startu svých kariér, ale nové informace na nich dostanou i zkušenější sportovci. „Přednáška pana Hostáka měla určitě význam. Sám si myslím, že by se finanční gramotnost měla vštěpovat do hlavy klukům, ještě než se k těm penězům vůbec dostanou. Každý z nás u sportu určitě zná někoho, kdo se dostal během kariéry k velkým penězům a nenaložil s tím dobře a takové přednášky, rady kam investovat tomu můžou jen pomoci,“ zhodnotil sezení s Martinem Hostákem kapitán A-týmu Tomáš Rohan.

Sám Tomáš Rohan není jen pracovitým hokejistou, ale stejně pracovitý je i mimo led. Již nyní se nevěnuje jen hokeji. „Na zadní vrátka myslím každý den, k velkým penězům jsem se nikdy nedostal a hokejový život se mi už krátí. I proto zkouším podnikat a i investovat třeba do kryptoměn, lékařské marihuany a podobně,“ říká odchovanec Baníku a pokračuje. „Jako největší investici ale beru to, že jsem si ve 24 letech koupil byt. Musím se přiznat, že mi s tím tenkrát pomohla celá rodina, protože koupit si dneska byt není úplně sranda,“ doplňuje Tomáš Rohan, pro kterého bylo vlastní bydlení prioritou.

Vojtěch Kropáček, který dosud hokej kombinoval se studiem o své budoucnosti také přemýšlí, zatím se však do investic příliš nepustil. „Já osobně moc neinvestuji, jelikož nemám tak velký plat, aby mi zbyly peníze na investice, ale něco málo mám v akciích a kryptoměnách, říká útočník, který přišel do Baníku před sezonou 2020/2021.

V kádru Baníku je spoustu mladých hráčů, kteří se mohou do špičkového hokeje ještě dostat a v příjmech si výrazně polepšit. Přesto přednášející Martin Hosták zdůrazňuje, že je nutné pak nepodlehnout nadšení z vysokého příjmu. Samozřejmě každý hráč, který je úspěšný a má relativně dost peněz, tak si je chce nějakým způsobem užít. To asi nikdo těm klukům nebere, ale na druhou stranu je potřeba myslet na to, že to co nyní utratím, pak mi bude možná chybět. Takže trochu rozmyslu do toho užívání,“ dává radu do života sportovcům bývalý český reprezentant, který v Sokolově hokejistům nabídl i případnou pomocnou ruku. „Co bylo super je, že nám pan Hosták dal kontakt a přislíbil pomoc, kdybychom potřebovali. Takže jestli se jednou rozhodnu investovat velké peníze, jistě mu dám nejdřív vědět,“ říká závěrem Vojtěch Kropáček

Krátké zprávy
18932391/0100
Činnnost mládeže je realizována za podpory:


Hlavní partneři sokolovského hokeje: