Ml. celky finančně podporuje město Sokolov
14.8. 2021 | Projekty | Tomáš Bouda
Přednášky Martina Hostáka se zúčastnili i hráči A-týmu

Přednášky Martina Hostáka se zúčastnili i hráči A-týmu

Rámec Life skills měl tentokrát přesah i přes mládež. Přednášky s Martinem Hostákem se zúčastnili i hráči A-týmu.

Zajímavou přednášku na téma finanční gramotnost a investování si vyslechli i hráči A-týmu. Že toto téma není v kabině cizí potvrdil Vojtěch Kropáček. „Náš tým je v tomhle zrovna takový jiný asi, jelikož my přijdeme do šatny a hodinu si povídáme co, jak a kam investovat, takže velkou část věci jsme už věděli předem“. Přesto útočník Baníku tuto besedu uvítal. Byla to zajímavá přednáška a určitě v ní zaznělo pár zajímavostí, o kterých jsem nevěděl, jako například že můžeme investovat do části veteránů,“ pokračuje hráč, jenž kariéru spojil také s vysokou školou.

Podobné přednášky mají význam především pro hráče, kteří jsou na startu svých kariér, ale nové informace na nich dostanou i zkušenější sportovci. „Přednáška pana Hostáka měla určitě význam. Sám si myslím, že by se finanční gramotnost měla vštěpovat do hlavy klukům, ještě než se k těm penězům vůbec dostanou. Každý z nás u sportu určitě zná někoho, kdo se dostal během kariéry k velkým penězům a nenaložil s tím dobře a takové přednášky, rady kam investovat tomu můžou jen pomoci,“ zhodnotil sezení s Martinem Hostákem kapitán A-týmu Tomáš Rohan.

Sám Tomáš Rohan není jen pracovitým hokejistou, ale stejně pracovitý je i mimo led. Již nyní se nevěnuje jen hokeji. „Na zadní vrátka myslím každý den, k velkým penězům jsem se nikdy nedostal a hokejový život se mi už krátí. I proto zkouším podnikat a i investovat třeba do kryptoměn, lékařské marihuany a podobně,“ říká odchovanec Baníku a pokračuje. „Jako největší investici ale beru to, že jsem si ve 24 letech koupil byt. Musím se přiznat, že mi s tím tenkrát pomohla celá rodina, protože koupit si dneska byt není úplně sranda,“ doplňuje Tomáš Rohan, pro kterého bylo vlastní bydlení prioritou.

Vojtěch Kropáček, který dosud hokej kombinoval se studiem o své budoucnosti také přemýšlí, zatím se však do investic příliš nepustil. „Já osobně moc neinvestuji, jelikož nemám tak velký plat, aby mi zbyly peníze na investice, ale něco málo mám v akciích a kryptoměnách, říká útočník, který přišel do Baníku před sezonou 2020/2021.

V kádru Baníku je spoustu mladých hráčů, kteří se mohou do špičkového hokeje ještě dostat a v příjmech si výrazně polepšit. Přesto přednášející Martin Hosták zdůrazňuje, že je nutné pak nepodlehnout nadšení z vysokého příjmu. Samozřejmě každý hráč, který je úspěšný a má relativně dost peněz, tak si je chce nějakým způsobem užít. To asi nikdo těm klukům nebere, ale na druhou stranu je potřeba myslet na to, že to co nyní utratím, pak mi bude možná chybět. Takže trochu rozmyslu do toho užívání,“ dává radu do života sportovcům bývalý český reprezentant, který v Sokolově hokejistům nabídl i případnou pomocnou ruku. „Co bylo super je, že nám pan Hosták dal kontakt a přislíbil pomoc, kdybychom potřebovali. Takže jestli se jednou rozhodnu investovat velké peníze, jistě mu dám nejdřív vědět,“ říká závěrem Vojtěch KropáčekKrátké zprávy
Jasným vítězstvím skončilo první přípravné utkání, které na sokolovském zimním stadionu odehrála 11. listopadu česká reprezentace do 16 let. Místo stejně staré reprezentace Švýcarska nakonec dorazil dorostenecký tým karlovarské Energie. Mladí reprezentanti si vytvořili náskok už v první třetině a nakonec vyhráli 5:1.
V sobotu 13. listopadu pak bylo původně v plánu utkání s dorostem pražské Sparty. Nakonec však došlo na odvetu proti energetikům. Ta vyšla lépe karlovarskému týmu, který zvítězil 4:1. 
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.
Aktualizace (8.9.2021): 
JUNIOŘI: 
Sokolov - Klášterec 4:3
Sokolov - Třemošná 1:8 (fotografie)
Most - Sokolov 5:3
Sokolov - Tábor 3:1 a 0:2 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Sokolov - Třemošná 2:0 a 0:1 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Klášterec - Sokolov 4:7
Sokolov - Most 3:0
Kadaň - Sokolov 6:9
Sokolov - Kadaň 2:4

DOROST:

Sokolov- Třemošná 2:6  (fotografie)
Sokolov - Drážďan 2:6
Most - Sokolov 2:10
Vlašim - Sokolov 3:4
Kadaň - Sokolov 0:4
Plzeň Wolves - Sokolov 4:1
Sokolov - Most 4:1
Sokolov - K. Vary 12:4

9. třída:
Třemošná - Sokolov 2:3
Trenér Marek Brzobohatý: Deváťáci hráli velice vyrovnaně, po celou dobu utkání vedli. Zbytečnými vyloučeními v poslední třetině dali soupeři šanci na možný lepší výsledek, to se však nestalo a vezou v krátké době podruhé z Třemošné vítězství o jednu branku.

7. třída:
Třemošná - Sokolov 8:4
Trenér Marek Brzobohatý: Baníkovští sedmáci dlouho drželi krok se skvěle kombinujícím soupeřem, kdy na konci druhé třetiny byl stav 4:3. Jejich bojovnost a nasazení dělalo soupeři velké problémy. Do posledního dějství chtěli baníkovci pokračovat ve stejným tempu, leč přestávka a únava si vybrala daň a nakonec utkání skončilo v poměru 8:4.MŠMT Činnost klubu byla v roce 2020 podporována z dotace MŠMT Program VIII - Organizace sportu ve sportovních klubech, č. rozhodnutí 502017_8_0465 (evidenční číslo projektu: SPORT-VIII-1282/2017). Dotace byla použita na zajištění činnosti klubu, zejména pak na zajištění trenérů pro mládežnické kategorie a materiál (výzbroj a výstroj).