1.4. 2022 | A-tým | Tomáš Bouda
Martin Štrba bude pokračovat i v další sezoně

A-tým Baníku vstoupí do sezony 2022/2023 opět pod vedením Martina Štrby. Hlavní trenér Baníku uzavřel dohodu na další rok s možností opce.

Trenér a sportovní manažer Martin Štrba společně se svým realizačním týmem dosáhnul s A-týmem HC Baník Sokolov historického úspěchu, když se v uplynulém ročníku umístil na třetím místě Chance ligy. A bývalý reprezentant bude v Sokolově pokračovat i nadále. „Dohoda s Martinem Štrbou na pokračování spolupráce byla rychlá. Je vyústěním toho, jaké cíle jsme si nastavili před sezonou, toho že se cíle podařilo ve všech směrech splnit a toho, že jsme spokojení s tím, jak A-tým pod jeho vedením fungoval a jakých výsledků dosáhnul,“ řekl k pokračování Martina Štrby generální manažer David Soukup.

Bývalý výborný útočník, jenž v extralize odehrál 15 sezon a jehož kariéra byla spojena především s Českými Budějovicemi a Spartou Praha, dovedl A-tým Baníku do play-off ze šesté příčky a následně přešel ve čtvrtfinále přes Třebíč. Stal se tak vůbec prvním hlavním trenérem Baníku, který vedl A-tým v semifinále druhé nejvyšší soutěže.

Martin Štrba jako trenér v dospělé kategorii působil tři sezony coby asistent v Českých Budějovicích, následně pak jako hlavní trenér vedl Chomutov a Slavii Praha. Před loňskou sezonou zakotvil na západě Čech, kde bude pokračovat i v následujícím ročníku. „Dohoda je uzavřena opět na rok, s opcí na možnost dalšího prodloužení spolupráce,“ doplnil informace David Soukup.

Brzy přineseme obsáhlejší rozhovor s Martinem Štrbou.