26.6. 2022 | Projekty | Tomáš Bouda
Baník hostil v Městském divadle workshop s osobnostmi

Vydařený workshop uspořádal HC Baník Sokolov ve čtvrtek 23. 6. v prostorách Městského divadla v Sokolově. Pozvání přijali osobnosti, které jsou spjati se sokolovským hokejem.

Dětem a jejich rodičům patřilo čtvrteční odpoledne v Městském divadle v Sokolově, kdy Baník pro ně uspořádal workshop. Hned v úvodu přivítal přítomné moderátor David Forst, který skvěle zvládl celé odpoledne. V úvodní znělce pak byly připomenuty momenty, které byly pro sokolovský klub klíčové a připomenutí také patřilo reprezentantům, kteří vzešli ze sokolovského klubu.

Jako první se slova ujal bývalý asistent u reprezentačního A-týmu a bývalý hlavní trenér reprezentace do 20 let Karel Mlejnek, který přiznal, že před sezonou měl namířeno právě do Baníku, a to konkrétně k sokolovské mládeži. Nakonec tento trenér přijal angažmá v HC Verva Litvínov, ale přesto má blízko k vizím Baníku, se kterými přítomné seznámil.

Vzápětí se pak Karel Mlejnek ujal také moderátorské činnosti, když na jevišti uvítal obránce Rytířů Kladno a reprezentace do dvaceti let Jiřího Ticháčka, dalšího z odchovanců klubu. Poté tato dvojice vedla rozhovor, kde obránce, jenž může v letošním roce projít draftem do NHL, odpovídal na otázky Karla Mlejnka.

Jako třetí přišel na řadu kondiční trenér Martin Pospíchal z Obludária Gym, který přednášel na téma silové a kondiční přípravy dětí. Rodiče se tak dozvěděli mnoho užitečných informací a Martin Pospíchal se snažil i vyvrátit některé mýty.

Jako poslední se pak na jevišti představil Radek Duda, bývalý český reprezentant a odchovanec klubu. Radkova účast byla napínavá až do konce, neboť do Sokolova mířil dnes již bývalý útočník přímo z pražského letiště. Chodovského rodáka vyzpovídal moderátor David Forst a přítomní se tak mohli dozvědět, jaká byla cesta Radka Dudy ze sokolovského zimního stadionu až do reprezentace a elitních evropských soutěží.

Na závěr pak byla pro mládež připravena autogramiáda a speciální edice hokejových kartiček. Celé odpoledne se vydařilo a rozsahem se tato akce zařadila mezi největší jaké Baník pořádal. Naposledy tomu bylo při semináři s Filipem Pešánem.

HC Baník Sokolov tímto děkuje všem zúčastněným. Velké poděkování pak patří Městskému domu kultury, zvukařům a obsluze Městského divadla. Perfektní výkon pak podal moderátor David Forst, který se na celý workshop profesionálně připravil.

Čtvrteční odpoledne je pak pro Baník závazkem do dalších let. Přesah klubu je důležitý i mimo zimní stadion.