24.1. 2023 | Pomáháme | Tomáš Bouda
Baníkovci opět darovali plazmu

Stejně jako v předešlých letech, ani letos neporuší hráči a trenéři HC Baník Sokolov tradici. Hned v lednu tak pětice baníkovců v čele s trenérem Davidem Fečem navštívila Transfúzní oddělení – Dárcovské centrum Nemocnice Sokolov.

Již po několikáté zavítali baníkovci do Dárcovského centra. Tentokrát se vydali plazmu darovat trenér brankářů David Fečo, kapitán týmu Tomáš Rohan, jeho asistent Jaromír Kverka, obránce František Klejna a útočník Štěpán Csamangó.

Po vstupní administrativě v podobě vyplnění dotazníku a registrace všichni dotyční zaujali místa v křeslech příjemného prostředí Transfúzního oddělení – Dárcovského centra Nemocnice Sokolov, aby darovali tekutinu, která může zachránit život. Po několika týdnech si všichni odběr zopakují, tak aby mohla být plazma využita.

Baník, jehož hráči v minulosti darovali také krev, se tak znovu připojil k výzvě Dárcovského centra Nemocnice Sokolov. Připojit se může každý zdravý člověk ve věku 18-65 let, který splňuje několik kritérií. Bližší informace lze vyhledat na webu Dárcovského centra Sokolov. Během hokejových zápasů pak na obrazovkách běží také video spot k dárcovství.

Darování plazmy hráče nijak neomezuje v jejich tréninkovém procesu, naopak hokejisté tuto činnost postupují rádi s vědomím, že mohou pomoci osobě, která tuto pomoc nutně potřebuje.

HC Baník Sokolov zároveň opakovaně děkuje personálu Transfúzního oddělení – Dárcovského centra Nemocnice Sokolov za vstřícný a milý přístup.

Nemocnice Sokolov, spadající do skupiny Penta Hospitals, je dlouholetým a významným partnerem HC Baník Sokolov.

4. TÝDEN (23. 1. - 29. 1.  ) - ZDE
5. TÝDEN (30. 1. - 5. 2.) - ZDE

Jsou zprávy, které se nám sdělují velmi těžko…
Dnes, ve věku 61 let nás navždy opustil pan Miroslav Špírek, bývalý výborný brankář Baníku, trenér, technický pracovník zimního stadionu, a především skvělý člověk. Miroslav Špírek byl součástí týmu, který vybojoval vůbec první postup do první ligy v roce 1979. První ligu pak chytal ještě na začátku devadesátých let. Následně v klubu působil jako trenér. Poté byl Miroslav Špírek jednou z nejdůležitějších postav sokolovského zimního stadionu.
Špíro, děkujeme za vše…
HC Baník Sokolov vyjadřuje upřímnou soustrast pozůstalým
Po domluvě obou klubů se mění pořadatelství utkání se Vsetínem.
Nové termíny:
20. kolo: HC Baník Sokolov - VHK ROBE Vsetín PO 14. 11. 2022, 18:00