17.2. 2023 | B-tým | Tomáš Bouda
B-tým má před sebou vrchol sezony. Začíná play-off

Již zítra startuje předkolo play-off Krajské ligy Plzeňského a Karlovarského kraje. Baník se utká s rezervou Klatov.

Béčku se podařilo vylepšit nejlepší umístění po základní části. Tentokrát již na 3. místo po základní části. V minulých ročnících se na bednu béčko ještě nedostalo a umisťovalo se na 4. - 5. místě. Pro kluky je to splněný úkol, který si sami naordinovali.

Již o víkendu začíná B-týmu play off, kde se potká s Klatovy B, které se umístily na 6. místě. Druhou dvojici tvoří Nejdek a Domažlice. Vítězné Rokycany a druhá v pořadí Třemošná mají volno a čekají na své soupeře v semifinále.

První zápas Béčka se uskuteční na ledě Klatov v sobotu 18.2. od 16:50. Odveta v Sokolově se bude konat v neděli 26.2. od 17:45. „Tímto bych rád pozval fanoušky našeho klubu, určitě bude na co koukat,“ zve diváky do ochozů Ivan Říha, kapitán týmu.

Baník si v letošní sezoně vedl v Krajské lize velmi dobře. Nad síly B-týmu byly pouze Rokycany, se kterými Sokolov dvakrát vysoko prohrál. Jinak všechny soupeře dokázala rezerva porazit. „Často se setkáváme s názory typu – „tu vaši ligu mohou hrát jednonohý“ nebo „když jsme to hrávali my pupkáči za Vřesovou, tak jsme to vyhrávali“. Ale musím si zahrát na bořiče mýtů. Ne, krajskou ligu Karlovarského a Plzeňského kraje už opravdu jednonohý hrát nemohou. Úroveň této soutěže stoupá každým rokem výš a výš,“ hodnotí kvalitu soutěže bývalý druholigový obránce a později útočník Ivan Říha.

Baník se v průběhu celé sezony vyhnul jakýmkoliv problémům, neinkasoval vyšší tresty a utkání B-týmu byla skutečně jen o hokeji a dobré partě. Sice někdy se tým nevyhnul divokým výsledkům, ale i proto má Ivan Říha odůvodnění. „Sice tomu občas některé výsledky neodpovídají, ale i to má své důvody. V soutěži působí spoustu skvělých hokejistů, ale mají své zaměstnání, rodiny, zdraví či jiné povinnosti, a tak prostě občas dají přednost důležitějším věcem. V každém týmu bych však dokázal vyjmenovat minimálně 5 skvělých hráčů se zkušenostmi dokonce i z extraligy, 1.ligy, 2.ligy nebo univerzitní ligy.“

Ivan Říha, který zároveň působí v týmu jako hrající asistent trenéra, během sezony zařadil do týmu i osm juniorů ročníků 2003 a mladších. V kádru pak bylo také několik trenérů mládeže.

A vidět byl Baník i v individuálních statistikách. Pátý, se ztrátou bodu na vítěze, skončil Petr Račanský, jenž v šestnácti zápasech zaznamenal 37 kanadských bodů. Do desítky se vešel i Radim Zbránek, který ve 13 utkáních měl bilanci 27 kanadských bodů. Sám Ivan Říha se za 7 gólů a 12 asistencí do první dvacítky vtěstnal, ale sbírání bodů již pro něj není prioritu. Tuží především partu. „Ještě k těm pupkačům, taky mám už dost velký pupek a třeba to také jednou vyhrajeme,“ dodává dobře naložený Ivan Říha.

V neděli 26.2. od 17:45 se přijďte přesvědčit sami, jak si B-tým povede…