22.11. 2023 | Projekty | Šimon Mlejnek
Life skills: Junioři a dorost měli přednášku se Zdeňkem Kompánkem

V rámci projektu life skills naši mládežníci každou sezonu absolvují přednášky s různými osobnostmi. Juniory a dorost včera navštívil, odchovanec klubu a kondiční trenér Petry Kvitové, Zdeněk Kompánek.

Odchovanec klubu, který nastupoval i za A-tým, Zdeněk Kompánek přijel přednášet juniorům a dorostu zejména o životě po kariéře. Zdeněk totiž skončil s hokejem ve dvaceti osmi letech ve třetí švédské lize kvůli zdravotním problémům. Už když dohrával svou poslední sezonu, se začal zajímat o to, co by mohl dělat až skončí a co by ho také nejvíce zajímalo. Zůstal u toho, co je mu vlastní. U sportu. Stal se kondičním trenérem.

Jako kondiční trenér působil u hokejových mládežnických národních týmu. Postupně ale trénoval i další sportovní týmy, ať už třeba fotbalové či volejbalové. Až se nakonec dostal k tenistům. Prvním známým jménem, které měl na starost, byla Barbora Strýcová. Svou práci nejspíše dělal na vysoké úrovni a dostával se ke, stále v žebříčku výše postaveným, tenistům a tenistkám až se dostal k Petře Kvitové. Tu snad ani není potřeba více představovat. S Petrou již spolupracuje jeden a půl roku.

Nejstarším mládežnickým kategoriím Zdeněk Kompánek povídal hlavně o své cestě po hokejové kariéře a třeba i o tom, jak s Petrou Kvitovou cestuje či pracuje při grandslamech a jiných turnajích. Přiblížil také výchovu a tréninkový harmonogram mladých a dospívajících tenistů a samozřejmě zodpověděl na dotazy.