3.12. 2023 | Klub | Šimon Mlejnek
Life skills s odchovancem: Zdeněk Kompánek pracuje s Petrou Kvitovou

Odchovanec Zdeněk Kompánek se do rodného Sokolova vrátil po čtyřech letech, aby besedoval s dorostem a juniorkou v rámci projektu Life skills, jehož tématem nyní byl život po kariéře. V tom se totiž právě Zdeněk prosadil jako kondiční trenér.

Odchovanec Baníku Zdeněk Kompánek, který zapsal i jednu sezonu za A-tým, ukončil svou aktivní kariéru ve dvacetiosmi letech ve třetí švédské lize kvůli zdravotním problémům. Jak vzpomíná na své dětství v Sokolově a své působení v Baníku: ,,Mám spoustu vzpomínek, jak jsme hráli bendy za barákem, jak jsme chodili ze školy na Baník a trávili jsme tady celé dny. Blbnuli jsme tady nebo na hřišti a stále tu mám kamarády, se kterými už se tedy nestýkám, ale pořád na ně myslím a vzpomínám na ně.”

Už ve své poslední sezoně, kdy nastaly trable se zdravím, tak přemýšlel, co by ho tak zajímalo v životě po kariéře. Nevybral si nic cizího. Zůstal totiž u sportu, ale v trochu jiné roli než v roli hráče. Táhlo ho to do posilovny a stal se kondičním trenérem. Přes mládežnické hokejové týmy, fotbal či volejbal se dostal k tenisu. Nyní už je to rok a půl, co spolupracuje s dvojnásobnou vítězkou Wimbledonu Petrou Kvitovou. ,,Nejdříve jsem na hokejovém svazu se Slavomírem Lenerem uplatňoval svou bakalářskou práci ohledně tréninku dětí od šesti do sedmnácti let. S tímto projektem jsme začínali na Spartě, kde jsem poznal právě tenisového šéfa. Jinak by mě asi v životě nenapadlo jít k tenisu.”

Abychom neopomenuli další tenisty, které měl v rukou Zdeněk Kompánek, tak musíme zmínit i další vítězku londýnského turnaje Barboru Strýcovou. ,,Už před tím jsem měl vítězku Wimbledonu Barboru Strýcovou. Ten osud mě však přitáhl k Petře Kvitové. Vždy jsem se věnoval kondiční profesi maximálně a snažil jsem se být, co nejlepší a už jsem měl nějaké zkušenosti, takže jsem se u Petry nějak ocitnul,” řekl Zdeněk Kompánek k tomu, jak se dostal k Petře Kvitové, která je zatím jeho kariérním vrcholem.

My přejeme Zdeňkovi ať se mu daří nejen při práci, ale i v osobním životě.

Více o life skills se Zdeňkem Kompánkem... ZDE